Donald Trump uruchamia własny serwis społecznościowy

Donald Trump

Donald Trump

Donald Trump chce uruchomić własną platformę komunikacyjną – wynika z zapowiedzi współpracownika byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jason Miller, doradca Donalda Trumpa ds. komunikacji, oświadczył na antenie Fox News, że były prezydent USA planuje powrót do mediów społecznościowych. Jak poinformował Miller, obecnie trwają rozmowy z ekspertami branży social media i amerykańskimi firmami, gotowymi zaangażować się w to przedsięwzięcie. Nowy serwis społecznościowy miałby wystartować za dwa-trzy miesiące, stając się przestrzenią wypowiedzi dla milionów Amerykanów, którzy nie zgadzają się z poglądami reprezentowanymi m.in. przez urzędującą obecnie administrację Białego Domu.

Donald Trump został wyrzucony z mediów społecznościowych po szturmie jego zwolenników na Kapitol 6 listopada 2020 roku. Najpierw  konto Trumpa zablokował Twitter, następnie – Facebook i YouTube. Platformy uzasadniały swoją decyzję faktem rozpowszechniania przez Trumpa fałszywych i szkodliwych społecznie informacji, które miały podżegać Amerykanów do agresywnych zachowań i i nieuznawania wyników prezydenckich, w których zwyciężył Joe Biden. Ostatecznie w lutym 2021 roku Twitter dożywotnio zablokował Trumpa w serwisie, bez możliwości założenia przez niego nowego profilu.

Fot. Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *