Dziennikarze nadal z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią

Dziennikarka z kamerą
Dziennikarka z kamerą
Fot. Unsplash

Wojewoda podlaski podpisał rozporządzenie przedłużające zakaz przebywania na obszarze 200 m od linii granicy państwowej z Białorusią. Ma obowiązywać do końca listopada.

W efekcie dziennikarze nadal nie będą mogli swobodnie relacjonować sytuacji na naszej wschodniej granicy.

Obecnie zakaz wstępu na pas o szerokości 200 m wzdłuż podlaskiego odcinka granicy polsko-białoruskiej obowiązuje od 1 lipca do 15 września. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaznacza, że konieczność przedłużenia zakazu wynika z trwających prac nad elektronicznymi elementami zapory.

Nowe rozporządzenie wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego wprowadza zakaz przebywania na obszarze 200 m od linii granicy państwowej w okresie od 16 września do 30 listopada.

Stan wyjątkowy w pasie przy granicy z Białorusią wprowadzony został 2 września 2021 roku i trwał do początku grudnia 2021. Obecne rozporządzenia są wprowadzane na podstawie znowelizowanej ustawy o ochronie granicy państwowej.

Komentarze

  1. OGRANICZENIA dla prasy tutaj Wojewoda, w Chrzanowie-Małopolska, Burmistrz Robert Maciaszek (obecnie Polska 2050) skrywa dane, informacje dla prasy – SKANDAL (KH)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *