Dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet” na sprzedaż

Okładka dziennika "Rzeczpospolita"

Okładka dziennika "Rzeczpospolita"

Spółka KCI chce pozbyć się akcji Gremi Media, wydawcy dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”.

Zarząd KCI podpisał umowę z Deloitte Advisory, która dotyczy m.in. doradztwa przy „przeglądzie opcji strategicznych dla Gremi Media” – napisano w opublikowanym w niedzielę komunikacie giełdowym. Wśród potencjalnych opcji wymieniono „pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego zainteresowanego nabyciem akcji GM SA, zawarcie aliansów strategicznych oraz inne, które pojawić się mogą w toku realizacji procesu, włączając w to również, w razie potrzeby, wycofanie akcji GM SA z obrotu na rynku NewConnect”.

O możliwości sprzedaży „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” informował w grudniu 2020 r. Onet.pl. Gremi media miał w planach kupić PKN Orlen, który wcześniej ogłosił zakup koncernu prasowego Polska Press.

Do KCI należą akcje stanowiące 76,59 proc. kapitału i 82,44 proc. głosów na walnym zebraniu Gremi Media. Ponadto spółka prowadzi działalność na rynku nieruchomości i to z nią media wiążą decyzję o sprzedaży jej akcji. Chodzi o spór z firmą budowlaną CNT, kontrolowaną przez Zbigniewa Jakubasa, opiewający na 5,3 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *