e-book: Dziecko, rodzic i rozwód oraz alienacja rodzicielska

Publikacja ta odnosi się do prowadzonych badań z zakresu problematyki dzieci i rodziców z rozbitych rodzin, mojego autorskiego projektu badawczego – Alienacja rodzicielska (PA) – wstępne badania nad problemem i jego skutkami w Polsce, objętego patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji, ustanowionego decyzją Parlamentu Europejskiego, na wniosek Komisji Europejskiej oraz do referatów przedstawionych na seminaryjnym posiedzeniu Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Senatu, zorganizowanym wspólnie z sejmową Komisją Polityki Społecznej i Rodziny we współpracy z Komitetem Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica w dn. 27.05.2014 roku.
http://senat.gov.pl/diariusz/posiedzenia-komisji/art,6901,27-maja-2014-r-.html

E-book przedstawia m. in. mechanizmy naruszania prawa dziecka do obojga prawidłowo postępujących rodziców, problem negatywnych efektów wypływających z obecnej konstrukcji i funkcjonowania prawa rodzinnego oraz przemocy emocjonalnej jaką jest alienacja rodzicielska, m. in. w odniesieniu do zagrożeń społecznych, w tym demograficznych, a także błędy w koncepcji tzw. zespołu alienacji rodzicielskiej oraz iluzję tzw. walki ojców o swoje prawa.

Problem przedstawiam z punktu widzenia problemów dziecka nie mogącego cieszyć się nieskrępowanym dostępem do miłości i obecności w swoim życiu taty i mamy, problemów rodzica oraz negatywnych skutków zdrowotnych, psychologicznych, prawnych, społecznych, filozoficznych oraz wśród innych negatywnych elementów obecnie przebiegających procesów społeczno-cywilizacyjnych.

W publikacji przedstawiam również oryginalne propozycje rozwiązania i zmniejszenia skali tego problemu, zarówno w odniesieniu indywidualnym, jak i społecznym, w tym w obszarze, w którym wprowadzenie opieki naprzemiennej nie jest skuteczne.

To pierwsza publikacja tego typu w Polsce.

E-book można także nieodpłatnie pobrać ze stron Komitetu Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica, pod linkiem:
https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnxtYWNpZWp3b2pld29ka2F8Z3g6N2RiMmYxNTg5NmRiZDExNg

A poniżej link do krótkiego omówienia podstawowych różnic pomiędzy tzw. zespołem alienacji rodzicielskiej, a alienacją rodzicielską i jej negatywnymi skutkami:
https://sites.google.com/site/maciejwojewodka/home/alienacja-rodzicielska-i-jej-negatywne-skutki-a-pas-podstawowe-roznice

 

Z poważaniem

Maciej Wojewódka
Komitet Przestrogi przed Oddzieleniem Rodzica

Komentarze

  1. Wspaniałe, bardzo interesujące i wszechstronne opracowanie. Powinien przeczytać go każdy dziennikarz, wydawca i inny przedstawiciel świata mediów, a także każdy rodzic, sędzia, kurator sądowy oraz pracownik pomocy społecznej. Wspaniale, że na ten temat odbyła się także konferencja w Senacie RP. Oczekujemy na kolejne działania w tym obszarze dla dobra dzieci i naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *