Elon Musk przejmuje Twittera za niemal 44 mld dol.

Logo Twittera
Logo Twittera
Fot. Unsplash

Władze Twittera zdecydowały się przyjąć ofertę kupna spółki złożoną przez Elona Muska. Cena transakcji wyniesie około 44 mld dol.

W trakcie poniedziałkowej sesji amerykańskiej giełdy poinformowano, że Twitter przyjął ofertę przejęcia złożoną przez Elona Muska. Twórca i szef Tesli oraz SpaceX zapłaci po 54,20 dol. za akcję, co sprawia, że ostateczna cena transakcji wyniesie prawie 44 mld dol.

Już 4 kwietnia ogłoszono, że Musk nabył 9,2 proc. udziałów Twittera, jednak odmówił wejścia do zarządu. Gdyby to zrobił, podlegałby ograniczeniom, m.in. zakazowi nabycia więcej niż 14,9 proc. udziałów.

Tymczasem w połowie kwietnia Musk złożył ofertę kupna wszystkich akcji Twittera, a wniosek trafił do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Musk transakcję opłaci częściowo w gotówce, pozostała część ma pochodzić z kredytu udzielonego pod zastaw akcji Tesli.

Miliarder zamierza wycofać Twittera z giełdy. – Zainwestowałem w Twitter, bo wierzę, że ma potencjał, by stać się platformą wolności słowa na całym świecie. Wierzę, że jest ona imperatywem społecznym w funkcjonujących demokracjach – mówił Musk i dodał, że obecna forma funkcjonowania spółki nie pozwala jej ani się rozwijać, ani służyć społecznemu celowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *