Europejska Firma: Jak zarejestrować europejski znak towarowy? Wystarczy jeden wniosek aby ochrona działała w 27 krajach!

Unia Europejska
Unia Europejska
Fot. Unsplash

Przedsiębiorcy, którzy chcą podbić swoimi pomysłami rynek, zarówno ten polski, jak i zagraniczny, powinni bardzo dokładnie zastanowić się nad zastrzeżeniem znaku towarowego. Dobrym pomysłem jest złożenie wniosku, który pozwoli zastrzec znak od razu w całej Unii Europejskiej. Dlaczego? Rejestracja znaku w UE pozwoli na jego zabezpieczenie aż w 27 krajach na raz, a koszty tej procedury są niewiele wyższe, niż zastrzeżenie znaku wyłącznie w kraju. Sprawdź więc, czym dokładnie jest znak towarowy UE, jak go zastrzec oraz jakie korzyści może czerpać z tego tytułu przedsiębiorca!

Europejski znak towarowy to oznaczenie, które służy ludziom do odróżniania usług oraz towarów konkretnego przedsiębiorstwa od innych działających na terenie Unii Europejskiej. Zastrzeżenie takiego znaku daje prawo właścicielowi do prawa ochronnego, które działa w taki sam sposób na terenie wszystkich 27 członkowskich państw. Znakiem towarowym może być wyraz, rysunek, zbiór liter, zbiór cyfr, konkretny kształt towaru (np. charakterystyczne flakony perfum marki Carolina Herrera) bądź kształt opakowania.

Więcej na europejskafirma.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *