Eurosport i TVP będą pokazywać igrzyska olimpijskie do 2032 roku

Igrzyska Olimpijskie
Igrzyska Olimpijskie
Fot. Unsplash

Kanały Warner Bros. Discovery, w tym Eurosport, a także Telewizja Polska zapewniły sobie prawa do transmisji zarówno letnich, jak i zimowych igrzysk olimpijskich do 2032 roku. 

Międzynarodowy Komitet Olimpijski przyznał wyłączne prawa do transmisji igrzysk olimpijskich w latach 2026-2032 grupie Warner Bros. Discovery oraz EBU – Europejskiej Unii Nadawców (jej członkiem jest TVP). EBU i Warner Bros. Discovery startowały w przetargu wspólnie na 49 rynkach w Europie. Przetarg dotyczył Letnich Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles (2028) i Brisbane (2032) oraz zimowych w 2026 w Mediolanie i u nieznanego gospodarza w 2030 roku.

Warner Bros. Discovery będzie mógł transmitować igrzyska w streamingu i na kanałach płatnych, w tym w Eurosporcie. Z kolei TVP będzie dysponowała pakietem dla stacji otwartych i licencją do relacji w internecie (do trzech kanałów tradycyjnych plus specjalny kanał internetowy).

Warner Bros. Discovery, TVP i Polskie Radio już wcześniej zapewniły sobie prawa do transmisji Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *