Fabryka Lloyda – wyjątkowa przestrzeń na niepowtarzalne wydarzenia

Fabryka Lloyda

Fabryka Lloyda

Budynek Fabryki Lloyda kiedyś pełnił funkcję hali produkcyjnej bydgoskiej stoczni. Hala wchodziła w skład większego zespołu obiektów stoczni Bydgoskiego Towarzystwa Żeglugi Holowniczej, które było największym przedsiębiorstwem żeglugi śródlądowej w Bydgoszczy, a od 1920 r. jednym z większych w Polsce. Fabryka produkowała m.in. kotły parowe, żurawie, różnego rodzaju konstrukcje stalowe i łańcuchy holownicze, a także wyspecjalizowała się w urządzeniach do wyposażenia gorzelni. Stąd wywodzą się barki „Lemara” i „Carmen”.

Aby tchnąć nowego ducha w ten obiekt konieczne było przeprowadzenie remontu. W pierwszej kolejności naprawiono dach i odrestaurowano elewację. Następnie przystąpiono do prac we wnętrzu, które miały przystosować powierzchnię do organizacji wydarzeń. Finalny efekt nawiązuje do pierwotnego charakteru budynku i uwzględnia jego industrialne pochodzenie. Nowa oferta sali wielofunkcyjnej łączy przeszłość z przyszłością.

Fabryka Lloyda to miejsce odróżniające nas od innych

  • zabytkowy, a zarazem uniwersalny charakter obiektu
  • organizacja eventów o różnym charakterze w krótkim czasie
  • innowacyjne rozwiązania w zakresie systemu elektroakustycznego
  • możliwość połączenia imprezy zamkniętej z plenerową

Co tydzień od czwartku do niedzieli od godz. 17.00 w ramach projektu #latowlloydzie zapraszamy do wspólnego relaksu w naszym letnim ogródku oraz do zwiedzania zabytkowej hali tuż po renowacji!

www.fabrykalloyda.pl

Prezentacja obiektu (PDF)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *