Festiwal Nowe Horyzonty: jakie filmy na niedzielę?

Lux Æterna, Gaspar Noe
Lux Æterna, Gaspar Noe
Lux Æterna, Gaspar Noe. Fot. Materiały prasowe

Odpoczynek w niedzielę? Nie ma mowy. Mamy nadzieję, że macie w sobie sporo energii, bo dziś czeka nas potrójna dawka Gaspara Noé.

Argentyńsko-francuskiego mistrza kina będzie można spotkać dzisiaj przed pokazami Vortexu (godz. 22:00), Lux Æterny (godz. 22:45) oraz po seansie Nieodwracalnego w chronologicznym porządku (godz. 22:30).

To jednak nie koniec atrakcji. Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na pokaz Pleasure, połączony z debatą Business or pleasure, którą mamy przyjemność organizować z naszą matronką, „G’rls ROOM”. W rozmowie wezmą udział Aleksandra Kluczyk – pracownica seksualna, aktywistka, współprowadząca podcast Dwie dupy o dupie i Zofia Krawiec – pisarka, artystka, kuratorka sztuki współczesnej, prowadząca podcast Pożądane tematy, a debatę poprowadzi Aleksandra Nowak – dziennikarka, redaktorka magazynu „G’rls ROOM”, współautorka książki Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu.

Spotkania

W niedzielę zapraszamy także na 5 spotkań z 11 twórczyniami i twórcami. Wczesnym popołudniem o filmie Gritt (godz. 12:45) porozmawiamy z jego reżyserką, Itonje Soimer Guttormsen. Po seansie Prostych rzeczy (godz. 15:30) zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Zaricznym (reżyser) i Magdą Sztorc (producentka, aktorka występująca w filmie). O godz. 15:45 polecamy seans trzeciego zestawu Shortlisty. O swoich pracach będą opowiadać: Martyna Majewska i Dorota Schleiss (reżyserka i producentka filmu Maria nie żyje), Michalina Musialik (Psie pole), Karolina Kajetanowicz (Zieleń), Zbigniew Czapla (On Time) oraz Karol Ulman (Mały koniec świata).

Wieczorem spotkamy się jeszcze z Henriką Kull (po seansie Szczęścia o godz.18:45) oraz Anochą Suwichakornpong (po pokazie filmu Przyjdźcie tu, godz. 19:00).

O godz. 22:00, w ramach Kina na Rynku, rozpocznie się pokaz Szarlatana, najnowszego dzieła Agnieszki Holland. Seans zapowie producentka filmu, Klaudia Śmieja.

Scena artystyczna

W galerii Studio BWA Wrocław można podziwiać (i doświadczać) wystawę Z (don’t panic, kiss me), która jest artystycznym rozwinięciem filmowych poszukiwań z tegorocznego programu festiwalu. Tematem przewodnim wystawy są zęby: wyjątkowy twór anatomiczny, który w ludzkiej egzystencji tworzy rodzaj punktu węzłowego – w tym sensie, że przecinają się w nim różne płaszczyzny ludzkiego doświadczenia.

Czytaj więcej o Z (don’t panic, kiss me)

W IP Studio na widzów i widzki czeka kolejna odsłona Ambient Roomu, przygotowana przez IP Group. Tegoroczny AR, zatytułowany ifthenelse,to interaktywne środowisko immersyjne stworzone w oparciu o zasady instrukcji warunkowej, niezwykle powszechnej w większości języków programowania.

Czytaj więcej o Ambient Roomie: ifthenelse

Na zakończenie dnia polecamy Midnight Show – prezentację dwóch neonowych realizacji, zaprojektowanych przez Monikę Drożyńską i Michała Frydrycha. Start równo o północy, w neonowym podwórku zlokalizowanym przy Ruskiej 46. Organizatorami Midnight Show są BWA Wrocław, Krupa Gallery, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, we współpracy z Galerią Neon Side.

Czytaj więcej o Midnight Show V: więcej światła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *