Gazeta MŚP: Jak zapewnić pracownikom dodatkową ochronę w sytuacjach kryzysowych?

Pandemia sprawiła, że najważniejszymi benefitami pracowniczymi stały się dodatkowa ochrona zdrowia i życia, czyli przede wszystkim ubezpieczenia grupowe. Trzeba jednak zauważyć, że polisy grupowe oprócz pomocy w tej szczególnej sytuacji mogą zapewnić także szereg korzyści przydatnych na co dzień, niezależnie od pandemii.

Zeszły rok był dla wielu wyjątkowo trudny. Przedsiębiorcy zostali postawieni przed wyzwaniem, z jakim nie mieli wcześniej do czynienia. Trudna sytuacja gospodarcza, spowodowana między innymi ograniczeniami w codziennym funkcjonowaniu sprawiły, że zmienił się też rynek benefitów pracowniczych oraz oczekiwania zatrudnionych.

Naturalnym trendem była rezygnacja z wielu dotychczas popularnych benefitów jak różnego rodzaju cateringi biurowe, czy inne udogodnienia w siedzibie firmy. W obecnej rzeczywistości nie spełniają one swojego zadania – budowania pozytywnej atmosfery w miejscu pracy. Wobec powszechnego zastosowania pracy zdalnej oraz w związku z zamknięciem wielu gałęzi gospodarki także wiele programów zniżkowych czy abonamentów sportowych straciło na zaznaczeniu.

Pracownicy chcą teraz przede wszystkim dodatkowej ochrony zdrowia i życia, co sprawiło, że grupowe ubezpieczenia zdrowotne i na życie stały się jednymi z ważniejszych narzędzi HR-owych. Trzeba też zauważyć, że w wielu przypadkach zmiany miały też podłoże czysto finansowe – przedsiębiorcy musieli szukać oszczędności.

Więcej na gazeta-msp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *