Gazeta MŚP: Marketing online – trendy na 2021 rok

Trendów w marketingu lepiej nie bagatelizować. Klienci coraz chętniej dokonują zakupów przez Internet, firmy to dostrzegły, przez co pojawia się coraz więcej reklam online… a czasu na zainteresowanie odbiorcy jest mało. Łatwo pozostać niezauważonym w gąszczu multimedialnych komunikatów. W jaki sposób więc można się wyróżnić w Internecie?

W 2020 r. wydatki na reklamę online pierwszy raz w historii przekroczyły te, przeznaczane na reklamy telewizyjne. Wszystko wskazuje na to, iż w najbliższych latach promocja w sieci będzie zyskiwać coraz szersze grono zwolenników.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że jeszcze chętniej niż do tej pory klienci decydują się na zakupy w sieci. Przez to, coraz więcej firm upatruje swojej szansy na pozyskanie nowych klientów za pomocą reklam online. Niesie to za sobą szereg następstw. Więcej firm w sieci, to większa konkurencja oraz większa liczba komunikatów marketingowych. Mnogość komunikatów z kolei prowadzi do tego, że ciężko w informacyjnym gąszczu zainteresować potencjalnego klienta.

Wymusza to na firmach nieszablonowe podejście do tworzenia materiałów promocyjnych.

Jak przebić się przez informacyjny szum?

Więcej na gazeta-msp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *