Gromkie brawa dla „Cichej Nocy”

Na planie filmu "Cicha noc"

„Cicha Noc” robi furorę w kinach i na festiwalach filmowych. Ostatnio jury 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w stolicy Gruzji Tbilisi uhonorowało Piotra Domalewskiego nagrodą za najlepszą reżyserię.

To już 26 nagroda w bogatej kolekcji trofeów „podróżującego” po świecie filmu. Dobra passa zaczęła się w Gdyni na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. „Cicha Noc” zdobyła Grand Prix „Złote Lwy”, potem dziesięć Orłów 2018.

Film opowiada historię rodzinnej wigilii na wsi warmińskiej, ale akcja mogłaby się toczyć w każdym miejscu w kraju, gdyż obraz ma wymiar uniwersalny. Główny bohater, 27 latek Adam (Dawid Ogrodnik – nagrodzony na gdyńskim festiwalu za najlepsza rolę męską) dowiaduje się, że zostanie ojcem. Ta wiadomość sprawia, że postanawia odmienić swoje życie. Dlatego wraca do rodzinnego domu z Holandii, aby zebrać pieniądze na rozkręcenie własnego interesu za granicą.

Producentem filmu jest Studio im. Andrzeja Munka, znane z produkcji promujących wyjątkowe i wartościowe projekty młodych filmowców, dające gwarancję właściwej opieki artystycznej i produkcyjnej.

Wszystkie zdjęcia, plenery i wnętrza realizowano na Warmii. Ekipa narzuciła sobie wyjątkowe tempo, materiał zdjęciowy powstał w niecałe 30 dni (luty – kwiecień 2017 r.).

Filmu został dofinansowanego przez Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy.

(red)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *