Haier Group stawia na innowacje naukowo-techniczne

Podczas dorocznej konferencji innowacji przedsiębiorstw, przewodniczący i dyrektor generalny firmy Haier Group, Zhou Yunjie powiedział, że jego firma będzie nadal rozwijać i wzmacniać swoje innowacje w nauce i technologii, aby sprostać wyzwaniom ery cyfrowej.  

Wykorzystując dynamiczny rozwój gospodarki cyfrowej, firma Haier Group powołała Komitet ds. Strategii i Inwestycji, aby strategicznie skoncentrować się na gospodarce realnej i jej działalności, z aspiracją bycia odkrywcą i liderem w erze cyfrowej.

Firma skupi się na takich branżach jak inteligentny dom, przemysłowy Internet i kompleksowa opieka zdrowotna. Haier wykorzystuje możliwości nowej energii i gospodarki o obiegu zamkniętym, aby stać się pionierem w zakresie zielonego rozwoju i zapewnić konsumentom przyjazne dla środowiska rozwiązania: inteligentną kuchnię, inteligentne dostarczanie powietrza, inteligentne zaopatrzenie w wodę oraz inne technologie cyfrowe.

Jedna z gałęzi koncernu, Haier Biomedical, specjalizująca się między innymi w bezpieczeństwie biologicznym czy bezpieczeństwie szczepień, dopasowuje inteligentne rozwiązania integrując innowacje technologiczne i staje się wiodącą marką w cyfrowej infrastrukturze opieki zdrowotnej.

Oprócz Komitetu Strategii i Inwestycji, Zhou zapowiedział także powołanie Komitetu Nauki i Technologii, Komitetu Wynagrodzeń i Nominacji, Komitetu Audytu i Kontroli oraz Komitetu Przewodniczącego RenDanHeYi, w odpowiedzi na zmiany w dobie Internetu rzeczy (IoT).

Obecnie firma Haier zgromadziła zasoby z ponad 20 krajów oraz ponad 200 000 ekspertów z całego świata w zakresie otwartych innowacji.

W ciągu najbliższych trzech lat Haier przeznaczy specjalny fundusz przemysłowy w wysokości 40 miliardów juanów oraz zainwestuje 60 miliardów juanów w badania i rozwój.

Założona w 1984 roku firma Haier Group jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań na rzecz lepszego życia. Koncentrując się na doświadczeniu użytkownika, Haier znalazła się na liście 100 najcenniejszych światowych marek BrandZ przez trzy kolejne lata jako pierwsza i jedyna marka ekosystemu IoT.

Firma Haier przez 13 lat z rzędu zajmowała czołowe miejsca w światowym rankingu marek głównych urządzeń AGD, organizowanym przez Euromonitor International. Jej spółka zależna Haier Smart Home znajduje się na liście Global 500 of Fortune. Do tej pory Haier Group jest właścicielem pięciu spółek giełdowych, ma siedem globalnych marek premium, takich jak Haier, Casarte, Leader, GE Appliances, Fisher & Paykel, AQUA i Candy oraz pierwszą na świecie markę scenariuszową THREE WINGED BIRD, która zbudowała wiodący na świecie przemysłowy Internet, platformę COSMOPlat. Z powodzeniem inkubuje 5 firm „jednorożców” i 90 firm „gazelowych”. Co więcej, Haier wdrożył ponad 10 ekosystemów innowacji, 29 parków przemysłowych, 122 centra produkcyjne i prawie 240 000 sieci sprzedaży, docierając do 160 krajów oraz obsługując ponad miliard rodzin użytkowników na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *