Hipoalergiczni: Jaki związek mają Twoje geny, nawyki żywieniowe i organiczne jedzenie?

Dr Isabel i Dr Jyun

Dr Isabel i Dr Jyun

Nie czekaj aż rząd lub ktokolwiek inny wskaże Ci drogę. To TY dmuchasz we własne żagle i masz możliwość ustalenia kursu na „powrót do zdrowia”. Jaki związek mają Twoje geny, nawyki i organiczne jedzenie?

Żaneta Geltz: Ostatnio obserwuję, że wiele osób woli wieść pasywny tryb życia. Dobrowolnie oddają władzę nad samym sobą organizacjom rządowym, zamiast wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zdrowie często wolą polegać na tworzonych miejscach pracy, zasiłkach i dofinansowaniach.

Dr Jyun: Dzięki obecnej wiedzy na temat DNA i naszych genów możemy stwierdzić, że ludzie uczą się i rozwijają poprzez doświadczenia życiowe. Opierając się o wewnętrzne i zewnętrzne stymulacje nerwowe, nasze DNA działa jak magazyn informacji o naszych przeżyciach. Niestety, nasza podświadomość znacznie łatwiej magazynuje doświadczenia negatywne i traumatyczne. Odczucia szczęścia czy zadowolenia są w niej zapisywane rzadziej. Z tego względu, naturalne dla człowieka są działania prewencyjne a nie proaktywne, dotyczy to zarówno życia jak i zdrowia. Ludzkie „Ego” czuje się komfortowo w środowisku przewidywalnym, powtarzalnym i mało ryzykownym. To dlatego jako ludzie lubimy polegać na opiniach i wskazówkach osób, które są dla nas autorytetem.

Więcej na hipoalergiczni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *