Historyczny workshop Mjanma w Polsce, 14.03.17 r.

Myanmar Road Show in PolandPo raz pierwszy w Polsce zostanie zorganizowane spotkanie z turystyką z Mjanma. Weźmie w nim udział minister turystyki, prezes narodowej organizacji turystyki oraz kilkudziesięciu przedstawicieli organizatorów turystyki z tego kraju.

Zapraszamy na to spotkanie przedstawicieli polskich organizatorów turystyki.
http://tourismmyanmar.szef.co/formularze/akredytacja/

MYANMAR ROAD SHOW IN POLAND odbędzie się w w dn. 14. marca br. w Hotelu Intercontinental w Warszawie przy ul. Emilii Plater 49.

Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o rejestrację udziału on – line:
http://tourismmyanmar.szef.co/formularze/akredytacja/

Mjanma, dawnej nazywana Związkiem Birmańskim, dziś oficjalnie Republika Związku Mjanmy, to to kraj położony na Półwyspie Indochińskim w Azji Południowo-Wschodniej nad Zatoką Bengalską oraz Morzem Andamańskim. Państwo sąsiaduje z Chinami, Tajlandią, Indiami, Laosem i Bangladeszem. Mjanma to drugi, tuż po Indonezji, największy kraj na terenie Azji Południowo-Wschodniej.

Nazwa „Birma” jako kraj była używana oficjalnie w czasach angielskiej kolonii, natomiast naród używał nazwy Myanma, co oznacza Kraj silnych jeźdźców. 8 listopada 2015 roku odbyły się wybory parlamentarne, w których zdecydowane zwycięstwo odniosła Narodowa Liga na Rzecz Demokracji. Parlament zebrał sie po raz pierwszy 1 lutego 2016 roku, a 15 Marca 2016 roku Htin Kyaw został wybrany pierwszym od 1962 roku cywilnym prezydentem Mjanmy. 6 kwietnia 2016 roku Aung San Suu Kyi, lauratka pokojowej nagrody Nobla, objęła przywództwo rządu Mjanmy. Pod przywództwem Aung, Mjanma dokonuje reformy ekonomicznej kraju, który sukcesywnie odnotowuje rozwój godpodarczy i otwiera się na współpracę międzynarodową, ułatwiając także wjazd turystom. W 2015 roku kraj ten odwiedziło 4,681 mln. turystów (51,9% więcej niż w roku poprzednim – to największy wzrost w Azji), generując dla niego przychody z turystyki na poziomie 2,092 mld dolarów.

Według wielu turystów Mjanma to jeden z najpiękniejszych krajów Azji, słynący z gościnności i serdeczności jego mieszkańców. Znajdziemy tu piękne świątynie, pradawne cywilizacje i i tropikalną przyrodę. Największe atrakcje kraju znajdują się w takich miastach jak Yangon, Inle Lake, Mandalay oraz w Bagan.

Powierzchnia kraju: 676 578 km2
Ludność: ponad 51 mln

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *