Hotel Polonia Palace w Warszawie świętuje 110. urodziny

Hotel Polonia Palace

Hotel Polonia Palace

Hotel został otwarty 14 lipca 1913 roku, a jego fundatorem był hrabia Konstanty Gabriel Przeździecki. Budynek, zaprojektowany w stylu paryskim przez Józefa Holewińskiego i Juliusza Nagórskiego, oferował wiele nowoczesnych udogodnień i restaurację ludwikowską. Aktualnie to 206 klasycznych pokoi i apartamentów, 10 sal na eventy do 700 osób, część relaksacyjna z saunami oraz Lobby Bar i restauracja Polonia.

Od samego początku hotel był miejscem spotkań artystów, dyplomatów i zamożnych warszawiaków.

W jego eleganckich wnętrzach organizowano liczne wydarzenia artystyczne, słynne bale i rauty, regularnie gościł także członków PEN-Clubu. Odbyły się tutaj pierwsze w historii wybory Miss Polonia, przeprowadzone korespondencyjnie, a na potrzeby mieszkających w hotelu uczestników V Konkursu Chopinowskiego jedno z pięter zamieniono w salę prób z kilkunastoma fortepianami.

Hotel przetrwał w całości drugą wojnę światową, a w czasie powstania warszawskiego pełnił rolę szpitala i bazy zaopatrzeniowej dla powstańców. Po zakończeniu wojny stał się siedzibą licznych ambasad, konsulatów i międzynarodowych przedstawicielstw oraz instytucji, a we wrześniu 1945 roku zatrzymał się tutaj generał Dwight Eisenhower.

„To dla nas wspaniała rocznica – uzmysławiająca, że jesteśmy częścią niezwykłej historii. To zaszczyt pracować w takim miejscu, w ikonicznym hotelu na mapie Warszawy. Cieszę się, że nasz różnorodny zespół kontynuuje tradycje gościnności, z której słynie Hotel Polonia Palace.” – powiedział Paweł Lewtak, dyrektor generalny Hotelu Polonia Palace i prezes HW „Syrena”.

14 lipca, z okazji 110. urodzin, hotel zaprosił swoich gości do wspólnego świętowania. W lobby odbył się koncert fortepianowy – na gości czekało między innymi urodzinowe prosecco, a w pokojach – słodka niespodzianka.

„Postanowiliśmy świętować cały rok i zaplanowaliśmy różne atrakcje dla naszych gości, pracowników, partnerów biznesowych i warszawiaków. Miło nam, że zarówno zwiedzanie hotelu, jak i nasza instagramowa, tropikalna huśtawka, cieszą się ogromnym zainteresowaniem gości i klientów. I że świetnie się z nami bawią.” – dodaje Paweł Lewtak.

W 2022 roku, w uznaniu długoletniej tradycji gościnności, hotel otrzymał prestiżową nagrodę European Hotel Award w kategorii Heritage Luxury Hotel 2022. W licznych opiniach, pozostawianych
w internecie, goście z całego świata podkreślają idealną lokalizację obiektu, piękne wnętrza i profesjonalną obsługę.

Pełna historia hotelu: https://www.poloniapalace.com/pl/historia-hotelu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *