ITB Berlin 2024. Czas dla pionierów i sztucznej inteligencji

ITB Berlin
ITB Berlin
Fot. Messe Berlin

Sytuacja geopolityczna, ekologiczna transformacja i rozwój nowych technologii są jednymi z głównych wyzwań stojących przed branżą turystyczną. Będą one tematem Convention ITB Berlin 2024.

Konwencja będzie w tym roku koncentrować się na pionierskim wymiarze turystyki i odpowiedzialności społecznej. Pod hasłem „Pionier transformacji w podróżach i turystyce”. Eksperci z biznesu, nauki i polityki będą omawiać nowe koncepcje i strategie dla branży turystycznej.

Jako globalny think tank, ITB Berlin Convention 2024 jest skierowany do branży turystycznej, która stoi przed szeroko zakrojonymi globalnymi procesami przystosowania do zachodzących zmian jak: wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, wpływem sztucznej inteligencji, ciągłym niedoborem wykwalifikowanych pracowników i skutkami kryzysu związanego z koronawirusem. Zmuszają one firmy do ponownego przemyślenia stosowanych modeli biznesowych i strategii. Głównymi tematami będą również aktualne trendy w takich obszarach jak marketing, sprzedaż, technologia, hotelarstwo i zarządzanie destynacjami.

Warto zaplanować uczestnictwo w programie, na który składają się prezentacje połączone z dyskusjami i przykładami najlepszych praktyk oraz wywiady z ekspertami aż w 17 grupach tematycznych i równolegle na czterech scenach, na żywo. Inspirujące na pewno będą prezentacje firm: Booking, Phocuswright, The Travel Foundation, Hotelplan Group, Breda University of Applied Science, Trigema i wielu innych. Pozwolą one na praktyczny wgląd w przyszłość turystyki.

Konwencja oferuje szeroki zakres tematów odpowiadający najróżniejszym interesom i zadaniom w branży. Od praktycznych przykładów z uznanych korporacji i świeżych start-upów, po specjalistyczną wiedzę ze świata nauki i technologii, a także opinii polityków i organizacji pozarządowych.

Jedną z nowych kategorii tematycznych będzie sztuczna inteligencja. Prelegenci przeanalizują transformacyjny wpływ sztucznej inteligencji na branżę turystyczną. Sztuczna inteligencja wpływa na branżę turystyczną. W technologii tej drzemie ogromny potencjał – zarówno w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy, jak i ograniczania niedoborów umiejętności.

ITB Berlin Convention 2024 odbędzie się na terenach wystawowych w Berlinie czasie trwania targów. Organizatorzy spodziewają się ok. 24 000 uczestników. Udział w Konwencji wliczony jest w bilet wstępu na targi. Wybrane sesje transmitowane będą online.

ITB Berlin 2024 odbędą się od wtorku 5 marca do czwartku 7 marca.

Autor: Agnieszka Nowak i Leszek Nowak (www.2ba.pl) na podstawie materiałów www.itb.com

ITB Berlin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *