ITB Berlin 2024: Kraj partnerski Oman z bogatym programem targowych atrakcji

ITB Berlin
ITB Berlin
Fot. Messe Berlin

„Piękno ma adres” – pod tym hasłem Ministerstwo Dziedzictwa i Turystyki Omanu będzie prezentować turystyczną i kulturową różnorodność kraju na wiodących na świecie targach turystycznych ITB Berlin, które dobędą się w dniach 5-7 marca 2024 r.

Ten kraj, leżący w południowo-wschodniej części Półwyspu Arabskiego, może poszczycić się imponującą historią sięgającą 5000 lat i jest znany z wielu atrakcji.

Salim bin Mohammed Al Mahrouqi, Minister Dziedzictwa i Turystyki Sułtanatu Omanu, będzie przewodniczył delegacji z Omanu podczas targów ITB Berlin. Oficjalna konferencja prasowa otwierająca targi, z udziałem Jego Ekscelencji Azzana bin Qassima Al Busaidiego, Podsekretarza ds. Turystyki w Ministerstwie Dziedzictwa i Turystyki, odbędzie się 4 marca w CityCube Berlin. Tego samego dnia wieczorem nastąpi oficjalna ceremonia otwarcia targów.

W ramach ceremonii oficjalnego otwarcia ITB Berlin widzom zaprezentowane zostanie piękno Sułtanatu Omanu, z jego różnorodną przyrodą, tradycjami i dziedzictwem kulturowym. Zaprezentowane zostaną także nowe horyzonty Omanu, jego spojrzenie na zrównoważony rozwój turystyki oraz globalną pozycja kraju. Program dopełnią występy omańskich piosenkarzy i zespołów folklorystycznych z towarzyszeniem Królewskiej Orkiestry Symfonicznej Omanu. Po ceremonii otwarcia zorganizowane zostanie przyjęcie w CityCube Berlin, podczas którego zaprezentowane zostaną kulinarne przysmaki Sułtanatu Omanu.

Oman będzie silnie obecny przez wszystkie trzy dni targów, prezentując swoją ofertę na stoisku o powierzchni około 800 m2. Odwiedzający będą mogli osobiście doświadczyć m.in. Omańskiej Sztuki Kulinarnej.

Oficjalne zwiedzanie targów ITB Berlin rozpocznie się rano 5 marca, na stoisku Omanu, gdzie nastąpi ceremonia przecięcia wstęgi z udziałem Ministra Dziedzictwa i Turystyki Omanu, Burmistrza Berlina, Sekretarza Generalny ds. Turystyki ONZ i dyrektor generalnego Messe Berlin.

Pierwszego dnia targów odbędzie się dyskusja panelowa pt. „Jak osiągnąć NetZero w turystyce?” m.in. z udziałem Ministra Dziedzictwa i Turystyki Omanu, Salima bin Mohammeda Al Mahrouqi. Po południu będzie miał miejsce panel dyskusyjny „Omani Adventure Tourism – Przeżyj podróż odkrywania i samorealizacji” z udziałem firm z Omanu. Będzie to okazja dla branży, aby dowiedzieć się więcej o turystyce przygodowej w Omanie.

W tym roku Sułtanat Omanu będzie partnerem ITB MICE NIGHT, które odbędzie się wieczorem 5 marca w NIO House Berlin. Program wydarzenia będzie pełen innowacji na temat trendów w branży MICE, networkingu i kulinarnych rozkoszy z Omanu.

Oman będzie także głównym punktem ITB Blogger Base, ekskluzywnego spotkania blogerów, które odbędzie się w środę 6 marca. Podczas wydarzenia blogerzy będą mieli okazję doświadczyć omańskiej gościnności, poznać Sułtanat podczas prezentacji, wygrać ekscytujące nagrody w loterii i nawiązać kontakty z partnerami z Omanu.

Oprócz obecności w halach targowych, Sułtanatu Omanu będzie można doświadczyć także poza terenami wystawowymi. W środowy wieczór, 6 marca, Królewska Orkiestra Symfoniczna Omanu zaprasza na koncert w Filharmonii Berlińskiej. Bilety można kupić na stronie www.ticketmaster.de/event/530487.

W ramach ITB Berlin Convention, J.E. Salim Al Mahrouqi otworzy Destination Track na Scenie Niebieskiej (w środę w hali 7.1). Następnie odbędzie się dyskusja panelowa na temat „Ponowne zdefiniowanie doświadczenia gości: Stawiając na autentyczność”.

Sułtanat Omanu zaprasza także na dyskusję panelową „Rola gastronomii we wzmacnianiu pozycji społeczności: Lekcje z Omanu” (w czwartek w hali 5.3). Oman podkreśli rolę swojej gastronomii we wzmacnianiu pozycji mieszkańców, poprzez przemysł turystyczny, dzieląc się praktycznymi doświadczeniami.

Dodatkowe informacje na temat targów ITB Berlin na stronie www.itb.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *