ITB Berlin 2024: Odpowiedzialność społeczna na celowniku

Odpowiedzialność turystyczna
Odpowiedzialność turystyczna
Fot. fernweh-travel.com

Instytut Turystyki i Rozwoju po raz kolejny uhonorował inicjatywy międzynarodowym wyróżnieniem „TO DO Award”. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w marcu w ITB Berlin.

Od 1995 roku Instytut Turystyki i Rozwoju (Studienkreis für Tourismus und Entwicklung eV) przyznaje międzynarodową nagrodę „TO DO Award” inicjatywom, które przyczyniają się do zrównoważonej i społecznie odpowiedzialnej turystyki. Tym, co wyróżnia zwycięzców, jest aktywne zaangażowanie lokalnej ludności, tworzenie możliwości dochodu dla mieszkańców z turystyki oraz promowanie spotkań międzykulturowych pomiędzy gospodarzami i gośćmi.

Od 2017 roku corocznie wręczana jest także nagroda TO DO Award „Prawa Człowieka w Turystyce”. Honoruje inicjatywy, które są szczególnie zaangażowane w ochronę zasad praw człowieka w całym łańcuchu wartości turystyki. Ceremonia wręczenia nagród TO DO, po której nastąpi spotkanie networkingowe, odbędzie się w ITB Berlin w środę, 6 marca 2024 r., w godzinach od 18:00 do 18:45 na Zielonej Scenie w hali 3.1.

Laureatami nagrody TO DO Award 2024 zostali: Fernweh Fairtravel z Indii (projekt na rzecz włączenia społecznego himalajskich kobiet) i społeczność Yunguilla z Ekwadoru (projekt w zakresie przejścia społeczności lokalnej na ekoturystykę).

Laureatem nagrody TO DO Award Prawa Człowieka w Turystyce 2023 jest Michael Kajubi z Ugandy, którego fundacja angażuje się we wspieranie osób starszych i młodych ludzi, którzy spotykają się z odrzuceniem w rodzinie ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową.

ITB Berlin 2024 odbędą się w dniach 5-7 marca 2024 r.

Autor: Agnieszka Nowak i Leszek Nowak (www.2ba.pl) na podstawie itb.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *