ITB Berlin 2024: Targi berlińskie ciągle najważniejsze

ITB Berlin

ITB Berlin

Berlińskie targi były w 2023 roku największym wydarzeniem branżowym. Do Berlina przyjechała cała światowa branża turystyczna, spragniona kontaktów, wymiany doświadczeń i wrażeń. Jak będzie w tym roku?

ITB Berlin ugruntowało swoją pozycję najważniejszych na świecie targów branży turystycznej dzięki działaniom zespołu targowych profesjonalistów i ich wieloletniemu doświadczeniu oraz dogłębnemu zrozumieniu trendów i zmian w branży turystycznej. ITB Berlin rozwinęło się na przestrzeni lat nie tylko pod względem liczby wystawców, ale także frekwencji gości. Stało się kompleksowym rynkiem dla branży turystycznej, prezentującym produkty i usługi z całego świata oraz rynki niszowe, które przeżywają szybki rozwój.

Od 1966 roku ITB Berlin są wiodącymi na świecie targami turystycznymi. Podobnie jak w latach ubiegłych, ciesząca się międzynarodowym uznaniem konwencja ITB Berlin odbędzie się równolegle z pokazem w formie wydarzenia na żywo na terenach wystawowych w Berlinie. Na targach ITB Berlin 2023 prezentowało się około 5500 wystawców ze 161 krajów zaprezentowało swoje produkty i usługi ponad 90 000 zwiedzającym. W 2023 r. pod hasłem „Mastering Transformation” konwencja ITB Berlin odbyła się w formie wydarzenia na żywo z udziałem łącznie 24 000 uczestników, którzy wzięli udział w 200 sesjach z 400 autorytetami turystycznymi.

Co czeka nas w 2024 roku? ITB kontynuuje swoją formułę w B2B i skraca czas trwania do 3 dni. W poniedziałek 4 marca odbędzie się otwierająca Targi konferencja prasowa oraz oficjalna ceremonia otwarcia, zorganizowana przez Oman – kraj partnerski tegorocznej edycji.

Konwencja ITB będzie kontynuować tematykę transformacji i innowacji. Pod hasłem „Pionier transformacji w podróżach i turystyce. Razem” eksperci z biznesu, nauki i polityki będą omawiać nowe koncepcje i strategie dla branży turystycznej w okresie przejściowym. Aktualne trendy w obszarach takich jak marketing, sprzedaż, technologia, hotelarstwo i zarządzanie destynacjami są w równym stopniu częścią programu, jak pomysły i impulsy w obliczu wyzwań politycznych, technologicznych i ekologicznych.

Hasło konwencji odzwierciedla myśl przewodnią wiodących na świecie targów turystycznych – Pionierskie pomysły, trendy jutra, najlepsze praktyki, odkrywanie nowych modeli biznesowych i ich prezentacja, to hasło w skrócie opisuje, o co zawsze chodziło ITB Berlin – ujawnia Deborah Rothe, dyrektor ITB Berlin.

Organizatorzy liczą, że tegoroczna edycja przebije postpadnemiczne targi w 2023 roku.

ITB Berlin 2024 odbędą się w dniach 5-7 marca 2024 r.

Autor: Agnieszka Nowak i Leszek Nowak (www.2ba.pl) na podstawie mat. itb.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *