ITB Berlin: Inspiracja dla zrównoważonej branży turystycznej

ITB Berlin
ITB Berlin
Fot. Messe Berlin

ITB Berlin, wiodące targi turystyczne na świecie, aktywnie działają na rzecz równości społecznej i odpowiedzialności ekologicznej w turystyce. W dniach 5–7 marca ITB Berlin zapewni kompleksową platformę do promowania zrównoważonej turystyki.

Segment odpowiedzialnej turystyki w hali 4.1 ugruntował już swoją pozycję międzynarodowego forum na rzecz zrównoważonej turystyki. Oprócz wystawców, takich jak Atmosfair i My Climate, w targach wezmą udział także Adventure Travel Trade Association (ATTA), Forum Anders Reisen i Studienkreis für Tourismus und Entwicklung, a także współwystawcy, w tym Futouris i Fernweh Fair Travel. Nowością na wydarzeniu jest salonik zrównoważonego rozwoju ITB obsługiwany przez Mascontour, w którym można się spotkać, aby omówić nowe trendy, koncepcje i rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Wydarzenia na scenie ITB Lighthouse oraz na Konwencji ITB Berlin

Na gości ITB Lighthouse Stage w hali 4.1 czeka szeroka gama wydarzeń związanych ze zrównoważonym przemysłem turystycznym. We wtorek, 5 marca o godzinie 14:00 odbędzie się XIX Forum Zielonego Biznesu, podczas którego wybitni międzynarodowi eksperci z zakresu turystyki, biznesu i nauki będą dyskutować o standardach zrównoważonej turystyki.

Konwencja ITB Berlin 2024 będzie zawierać wiedzę naukową i techniczną, a także wkłady na temat sposobów promowania równości społecznej i turystyki odpowiedzialnej ekologicznie. We wtorek, 5 marca, na Scenie Zielonej (hala 3.1) w ramach Diversity & Inclusion Track omówione zostaną kwestie, jak uczynić branżę turystyczną bardziej zróżnicowaną. Podczas licznych sesji wybitni prelegenci z firm takich jak Hyatt, Microsoft i Forbes Travel Guide, a także organizacji pozarządowych, takich jak Brot für die Welt, będą opowiadać o aktualnych wyzwaniach stojących przed branżą.

W środę 6 marca w Destination Track na Scenie Błękitnej (hala 7.1) czołowi eksperci omówią innowacyjne praktyki i strategie pomagające przygotować się na wyzwania społeczne i ekologiczne oraz trudne sytuacje geopolityczne.

W czwartek 7 marca na Scenie Pomarańczowej (hala 7.1a) podczas Responsible Tourism Track, eksperci będą dyskutować o tym, w jaki sposób branża może globalnie przyczynić się do działań klimatycznych, zrównoważonego rozwoju i równości społecznej. Wśród prelegentów znajdą się: Amanda Ho (współzałożycielka i dyrektor generalna Regenerative Travel), dr Bruno Oberle (prezes stowarzyszenia World Resources Forum Association i była dyrektor generalna Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody), Aurélie Sandler (dyrektor generalna Evaneos) i Graeme Jackson (szef ds. partnerstw strategicznych w The Travel Foundation).

Wręczenie nagród TO DO i Green Destinations Awards na targach ITB Berlin 2024

W środę 6 marca o godzinie 18:00. na scenie eTravel (hala 6.1) Studienkreis für Tourismus und Entwicklung wręczy prestiżową nagrodę TO DO Award projektom promującym zrównoważoną i odpowiedzialną turystykę. Po raz czwarty odbędzie się także prezentacja nagrody TO DO Prawa Człowieka w Turystyce, która uhonoruje inicjatywy skupiające się na wspieraniu praw człowieka w turystyce.

Od 2014 roku grupa Green Destination nagradza najbardziej inspirujące historie dotyczące zrównoważonego rozwoju turystyki nagrodą Green Destinations Story Awards. W środę 6 marca o godzinie 18:00 na Scenie Błękitnej (hala 7.1b) zaprezentowane zostaną najbardziej inspirujące inicjatywy zgłoszone w sześciu kategoriach do corocznego zestawienia Green Destinations Top 100 Stories.

Wspólne wspieranie równości społecznej

W środę 6 marca na Scenie Hybrydowej (hala 5.3) odbędzie się wydarzenie „Przedsiębiorczość społeczna w turystyce”, którego współorganizatorem jest ITB Berlin. Poświęcone ono będzie przedsiębiorstwom odpowiedzialnym społecznie, kreującym pozytywne trendy w turystyce.

Po południu odbędzie się gali Celebrating Her Award. Nagroda, będąca efektem współpracy ITB Berlin i Międzynarodowego Instytutu na rzecz Pokoju w Turystyce (IIPT), nagradza kobiety za wybitne osiągnięcia w turystyce. Bezpośrednio po zakończeniu wydarzenia uhonorowane zostaną organizacje turystyczne za ich wybitne osiągnięcia we wspieraniu równości płci. Nagroda przyznawana jest przez organizację non-profit Equality in Tourism we współpracy z ITB Berlin i Sustainable Hospitality Alliance.

7 marca, w przededniu Międzynarodowego Dnia Kobiet, przewidziano także inne wydarzenia dotyczące równości płci. Podczas Konwencji ITB w Berlinie na Future Work Track na Scenie Zielonej (hala 3.1), podczas sesji Gender Equality, eksperci będą rozmawiać m.in. o tym, jak dostosować perspektywy kariery kobiet w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *