Jak uchronić Europę przed atakiem cybernetycznym? Jak zapewnić prywatność w sieci? Konferencja prasowa posła-recenzenta Michała Boniego

Wspólne zasady ochrony kluczowych elementów sieci internetowej, powołanie zespołów obrony przed zagrożeniami cybernetycznymi, zaostrzenie zasad śledzenia użytkowników internetu i reklamy celowanej – to część zagadnień objętych nowymi projektami regulacji w sprawie e-prywatności i cyberbezpieczeństwa, o których będzie mowa na konferencji prasowej posła do PE Michała Boniego, posła-recenzenta raportu w sprawie e-prywatności.

W sprawie projektu regulacji o e-prywatności Parlament rozpoczyna negocjacje z Radą UE, natomiast prace nad projektem dotyczącym cyberbezpieczeństwa właśnie się zaczynają w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego.

Konferencja odbędzie się w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego w Warszawie przy ulicy Jasnej 14/16a w piątek 27 października o godzinie 10.00.

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem prosimy o akredytację mailem na adres epwarszawa@ep.europa.eu lub telefonicznie pod numerem +48 22 59 52 474.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *