Jak wygląda pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron

Co zrobić, aby strona internetowa zajmowała wyższe pozycje w wyszukiwarce, przyciągała więcej użytkowników i generowała ruch? Z pomocą przychodzą tutaj działania z zakresu pozycjonowania. Dzięki odpowiednim czynnościom można poprawić widoczność witryny w Internecie i zdobyć nowych klientów. Zastanawiasz się, na czym polega pozycjonowanie? Jak wygląda ten proces? Jak poprawnie go przeprowadzić, aby nie przepalić budżetu i móc cieszyć się z efektów? Z czyich usług warto skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to szereg czynności, których celem jest zwiększenie widoczności strony internetowej w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. Chodzi zatem o to, aby witryna pojawiała się jak najwyżej w SERP’ach (czyli na stronach z wynikami wyszukiwania). Jeśli chcesz poprawić pozycję swojej witryny internetowej w Google, zadbaj o skuteczne pozycjonowanie. Odpowiednie działania wpłyną na zwiększenie popularności Twojej strony WWW. Jakie to działania? Szczegóły znajdziesz w dalszej części artykułu.

Dlaczego warto zadbać o pozycjonowanie swojej strony?

Gdy internauta wpisuje określoną frazę kluczową w pole wyszukiwarki, to najczęściej decyduje się na kliknięcie w linki umieszczone na szczycie wyników, zwane również jako TOP3 lub TOP10. Te strony są po prostu najlepiej widoczne i uchodzą za wiarygodne oraz godne zaufania. Ilość odwiedzin Twojej witryny przez użytkowników i potencjalnych klientów jest więc uzależniona m.in. od pozycji strony w wynikach wyszukiwarki. Im wyżej się znajduje, tym lepiej jest widoczna i tym więcej osób ją odwiedza.

Kolejność wyświetlania poszczególnych stron w wynikach wyszukiwania Google nie jest oczywiście przypadkowa. Ustalają ją algorytmy. Na górze umieszczane są adresy, które najlepiej odpowiadają wpisanej przez użytkownika frazie oraz są najbardziej przyjazne dla wyszukiwarki i zgodne z zasadami SEO.

Warto więc zadbać o prawidłową optymalizację strony. Dzięki skutecznym działaniom z zakresu pozycjonowania można:
• zyskać wartościowy ruch i więcej wejść na stronę,
• zadbać o lepszą widoczność witryny w Internecie,
• zwiększyć rozpoznawalność firmy,
• wyprzedzić konkurencję,
• zdobyć większą liczbę klientów i zwiększyć sprzedaż.

Na czym polega pozycjonowanie witryny?

Zastanawiasz się, na czym polega i jak wygląda pozycjonowanie strony? Otóż warto na początku zaznaczyć, że jest to długotrwały, złożony proces, a nie jednorazowa czynność. Wymaga czasu, regularnej pracy i cierpliwości. Czasami pierwsze efekty można zauważyć dopiero po kilku miesiącach. Opłaca się jednak czekać, gdyż korzyści dla biznesu są znaczące.

Proces pozycjonowania musi być jednak umiejętnie przeprowadzony. Potrzebna jest do tego odpowiednia wiedza, umiejętności techniczne i doświadczenie. Trzeba znać aktualne wymogi algorytmów wyszukiwarki, które często się zmieniają, oraz potrafić dopasowywać do nich swoje działania.

Pozycjonowanie polega na prowadzeniu czynności zarówno na optymalizowanej stronie (on-site), jak i pozą nią (off-site). Do działań na stronie zaliczamy:
optymalizację treści – zadbanie o to, aby teksty na stronie były wysokiej jakości, unikalne i merytoryczne oraz zawierały prawidłowe słowa kluczowe i meta dane. Treści powinny być też uporządkowane i przejrzyste, a więc mieć odpowiednią strukturę, zawierać nagłówki H1-H3 i być dobrze sformatowane,
optymalizację techniczną – należy zadbać m.in. o to, aby strona szybko się ładowała, sprawnie działała, była responsywna (dopasowana do urządzeń mobilnych), bezpieczna oraz zawierała przyjazne adresy URL. Ważne są też działające linki i poprawne przekierowania oraz wyeliminowanie błędów technicznych.

Jeśli chodzi zaś o działania off-site, to należy zadbać tutaj o link building, czyli budowanie profilu linkowego. Zdobywanie wartościowych linków zewnętrznych (odnośników do strony) to ważny element pozycjonowania. Najlepiej, jeśli linki znajdą się w serwisach, które cieszą się dobrą reputacją i są często odwiedzane.

Gdzie możesz umieścić linki, które będą prowadzić do Twojej witryny? Otóż przede wszystkim w katalogach firm, serwisach branżowych czy na forach internetowych. Warto też zadbać o prawidłowo zoptymalizowany Profil Firmy w Google.

Jak wygląda pozycjonowanie prowadzone przez specjalistów?

Zależy Ci na tym, aby zbudować lepszą widoczność Twojej firmy w Internecie, ale nie znasz się na pozycjonowaniu? Nawiąż współpracę ze specjalistami SEO. Przykładem są doradcy internetowi WeNet, którzy od lat zajmują się pozycjonowaniem stron internetowych. Eksperci przygotują indywidualny plan działania dla Twojego biznesu. Szczegóły oferty znajdziesz na: https://wenet.pl/oferta/pozycjonowanie.

Jak wygląda proces pozycjonowania? Otóż na początku specjaliści wykonują audyt SEO, czyli analizę strony WWW. Sprawdzają kondycję witryny i ustalają, co należy na niej poprawić. Na podstawie przeprowadzonej analizy dobierają i planują odpowiednie działania, a następnie wprowadzają potrzebne zmiany. Dbają o każdy aspekt pozycjonowania: od optymalizacji technicznej, przez linkowanie zewnętrzne, po optymalizację treści.

To jednak nie wszystko. Specjaliści na bieżąco monitorują wyniki prowadzonych działań. Jeśli skorzystasz z oferty WeNet, to co miesiąc będziesz otrzymywać raport podsumowujący z dostępem do szczegółowych danych. Dowiesz się m.in., na której pozycji w Google znajduje się Twoja strona na priorytetowe dla Twojej branży frazy.

Chcesz być wyżej w Google? Skorzystaj z usług ekspertów

Aby pozycjonowanie było skuteczne, powinni zająć się nim eksperci, którzy znają się na rzeczy. Co ważne, już na początku współpracy z WeNet otrzymasz wsparcie dedykowanego opiekuna, który zadba o audyt strony, opracuje strategię działania, skoordynuje poszczególne kroki i zleci działania zespołowi specjalistów SEO. Opiekun zapewni Ci profesjonalne doradztwo. Będzie cały czas do Twojej dyspozycji, odpowie na wszelkie pytania, udzieli niezbędnych wyjaśnień i co miesiąc będzie dostarczał Ci raporty.

Chcesz być wyżej w Google i zdobywać rozpoznawalność w sieci? Wejdź na WeNet.pl i sprawdź ofertę pozycjonowania. Wypełnij formularz kontaktowy, aby otrzymać darmową wycenę. Skorzystaj z usług specjalistów, którzy dopasują rozwiązania do indywidualnych potrzeb Twojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *