Jest nowy prezes Orlenu i nowa rada nadzorcza. Teraz kolej na Polska Press i Ruch

Logo Polska Press Grupa
Logo Polska Press Grupa
Fot. polskapress.pl

Powołano nową radę nadzorczą Orlenu – jej przewodniczącym został prawnik, cywilista i wykładowca uniwersytecki prof. Wojciech Popiołek, a nowym pełniącym obowiązki prezesa koncernu został natomiast Witold Literacki.

Orlen posiada 100 proc. udziałów w wydawnictwie Polska Press, które jest ważnym podmiotem na rynku codziennej prasy regionalnej. Natomiast w spółce kolporterskiej Ruch Orlen posiada 65 proc. akcji, a pozostałymi akcjonariuszami są PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Orlenu powołało radę nadzorczą spółki. Jej przewodniczącym został prof. Wojciech Popiołek, prawnik związany z Uniwersytetem Śląskim.

Z kolei p.o. prezesa Orlenu został Witold Literacki. Jak informuje Orlen, Witold Literacki jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Nauk Społecznych, który ukończył w 1994 roku oraz MBA w Lubelskiej Szkole Biznesu przy współpracy z University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii w 2006 roku. To ekspert w dziedzinie finansów i podatków.

W dalszej kolejności należy oczekiwać zmian w spółkach zależnych Orlenu, w tym m.in. w Ruchu i Polska Press.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *