Język to podstawa! Projekt nauczania języków dedykowany uchodźcom z Ukrainy

uaktywniamy

uaktywniamy

20 maja 2022 r., w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa inaugurująca projekt nauczania języka polskiego i angielskiego, dedykowany uchodźcom z Ukrainy.

W ciągu kilkunastu tygodni Polska przyjęła ponad 3 mln uchodźców z Ukrainy. Nasi sąsiedzi otrzymali wsparcie praktycznie w całej Polsce.

W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie Warszawska Izba Gospodarcza uruchomiła Inkubator Przedsiębiorczości Ukraińsko-Polskiej (IPUP), który wspiera Ukraińców na polskim rynku pracy.

Podstawą jest znajomość języka polskiego, tak niezbędna zarówno w codziennym życiu, jak i w realizowaniu się na rynku pracy.

Dlatego, w ramach IPUP, będziemy uczyć języka polskiego i angielskiego osoby, które przyjechały do Polski w wyniku konfliktu i pragną w naszym kraju spełniać się zawodowo i społecznie.

Społeczność Denison w Teksasie w Ameryce i Waples Memorial United Methodist Church dołączyły do naszej inicjatywy, sponsorując ks. dr. Jima Bowdena jako wolontariusza w nauczaniu języka angielskiego.

W uroczystości uczestniczyło blisko 400 osób, w tym organizatorzy, media i kursanci.

Zapraszamy na relację z wydarzenia.

 

 

Informacje dotyczące szczegółów nauki języka

 

Pierwsza lekcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *