Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz miał 53 lata

Kamil Durczok
Kamil Durczok
Kamil Durczok. Fot. printscreen/https://www.youtube.com/watch?v=ZnEVR6KBj24

Nie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz miał 53 lata. Informację o jego śmierci Interii i Press.pl potwierdziła rodzina dziennikarza.

Jak podała, dziennikarz był w nocy reanimowany, miał krwotok. Zmarł nad ranem w szpitalu w Katowicach – jak napisał TVN24.pl, w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym imienia Gibińskiego w Katowicach.

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 roku w Katowicach. Ukończył studia z komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ale studiował także prawo i filologię polską.

W latach 1993-2006 był dziennikarzem Telewizji Polskiej, uznanie zyskał jednak głównie dzięki dziewięcioletniej pracy w TVN jako prowadzący „Faktów”. W latach 2005-2007 prowadził Kontrwywiad RMF FM.

W późniejszych latach Kamil Durczok był wydawcą i redaktorem naczelny portalu Silesion.pl oraz gospodarzem audycji „Brutalna prawda. Durczok ujawnia” (później pod nazwą Durczokracja) w Polsat News.

Był laureatem wielu nagród branżowych, w tym Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *