Karate: duży sukces Arkadiusza Sukiennika

W minioną sobotę w Tokio odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin „Eurasia Cup”. Arkadiusz Sukiennik, zawodnik i trener ARS Klub Kyokushinkai Limanowa zaprezentował się na tokijskim tatami bardzo dobrze, zdobywając brązowy medal.

sukiennik-karate460

W turnieju, w konkurencji kumite brało udział łącznie 875 zawodników – przedstawicieli różnych światowych organizacji Kyokushin Karate między innymi z Australii, Chin, Estonii, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Rosji, Izraela, Iranu, Ukrainy, USA, Pakistanu oraz rzecz jasna z Japonii.

W tegorocznym pucharze Polskę reprezentowało 7 zawodników, wśród których był sensei Arkadiusz Sukiennik (3 dan). W zdominowanym przez Japończyków turnieju limanowianin wywalczył brązowy medal w kategorii kumite senior masters i jako jedyny Polak i jedyny europejczyk stanął na podium rozgrywanego w ubiegłą niedzielę w Tokio turnieju EURASIA CUP – 2016. Arkadiusz Sukiennik po walkach eliminacyjnych był uważany za zdecydowanego faworyta i pretendenta do złotego medalu. Z uwagi jednak na stosunkowo niedawno przebytą poważną operację kolana Arkadiusz Sukiennik zdecydował nie kontynuować walki o złoty medal. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy sukces limanowskiego karateki na zawodach w Japonii. Między innymi w 2011 roku wywalczył srebrny medal podczas Mas. Oyama Cup.

– Udział w tegorocznym turnieju w Japonii był dla mnie dużym wyzwaniem i testem głównie dla mojego kolana po niedawno przebytej operacji – podkreśla Arkadiusz Sukiennik. – Podczas walk okazało się, że kolano nie jest jeszcze w 100 % sprawne i lepiej nie ryzykować. Z uwagi na to, że marzy mi się jeszcze udział w kilku ważnych zawodach, w tym w Mistrzostwach Świata postanowiłem nie ryzykować i zrezygnowałem z dalszej walki o złoto. Z tego, co wiem ucieszyło to moich kolejnych rywali. Bardzo się cieszę, że udało mi się zdobyć puchar dla Polski. Chcę podkreślić, że wszyscy polscy zawodnicy pokazali wielkie serce do walki i dali z siebie wszystko. Niestety tym razem turniej został zdominowany przez zawodników z Japonii. Potwierdzeniem tego niech będzie fakt, że we wszystkich kategoriach do strefy medalowej dostało się tylko dwóch Gaikokujin (zawodników spoza Japonii) – zawodnik z USA i ja. Korzystając z okazji chciałem podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, na które mogłem liczyć zarówno w okresie przygotowań do turnieju jak również podczas jego trwania turnieju. Dziękuję shihan Andrzejowi Drewniakowi, za to, że kolejny raz uwierzył we mnie i umożliwił mi udział w zawodach takiej rangi. Dziękuję sponsorom, którzy wspierają działalność naszego klubu – Firmie JONIEC i firmie LIMDROG. Na koniec dziękuję moim podopiecznym – bo czułem, że trzymają za mnie mocno kciuki – dodaje Sukiennik.

źródło: limanowa.in

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *