Karewiczów jubileusz podwójny

Wyjątkowe wydarzenie w Krakowie. Podwójny jubileusz świętują w tym roku panowie Karewiczowie. Emil Karewicz (znany aktor, pasjonat malarstwa) skończył 95 lat (13 marca). Krzysztof Karewicz (malarz, rzeźbiarz) skończył 65 lat (24 września).

Z tej okazji w Krakowie po raz pierwszy będą wystawiane rysunki węglem (unikatowa technika własna), z cyklu „ Motywy Rodzajowe” Krzysztofa Karewicza. Krzysztof Karewicz jest jedynym artystą na świecie, który tworzy rysunki w tej technice. „Motywy Rodzajowe” to seria opowieści o sytuacjach zapamiętanych, wyobrażonych, czy też opartych na legendach. Zostały przeniesione na karton inspirując widza, pobudzając jego wyobraźnię, skłaniając do wspomnień.

Na wystawie po raz pierwszy w Krakowie będzie także wystawione malarstwo (akryle i akwarele) z kolekcji prywatnej Emila Karewicza oraz zachowane karykatury aktora.

Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na kanale TVP 3 Kraków, która wraz ze Stowarzyszeniem Polskich Mediów jest patronem medialnym tego wydarzenia.

(BG)

Karewiczów jubileusz podwójny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *