Kładziemy krzyżyk na wakacje 2020. Odbijemy sobie za rok

Antalya

Antalya

Klienci Itaki, Rainbow i TUI kupują ofertę na lato 2021. Większość zamienia tegoroczne wyjazdy – informuje  „Puls Biznesu”.

„Większość Polaków położyła krzyżyk na zagranicznych wakacjach w tym roku. Nic dziwnego – nie wiadomo, kiedy zostaną odblokowane granice i jak długo będzie obowiązywać kwarantanna” – pisze „PB”.

Jak podaje dziennik, biura podróży oferują niedoszłym turystom m.in. przesunięcie terminu wyjazdu lub zwrot gotówki (194 dni od planowanej daty).

„Większość klientów wybierała zwrot gotówki, dlatego biura – po raz pierwszy w historii – wprowadziły ofertę na lato przyszłego roku już w kwietniu. Pierwsza zdecydowała się na to Itaka – 24 kwietnia” – czytamy.

Jak mówi cytowany w „PB” wiceprezes Itaki Piotr Henicz, do dzisiaj wakacje 2021 zarezerwowało około 3 tys. klientów.

„PB” pisze, że sprzedaż oferty na lato wprowadziły także TUI i Rainbow. W przypadku Rainbow sprzedaż oferty na lato 2021 wystartowała 5 maja, a 7 maja ruszyła sprzedaż przyszłorocznych wakacji w TUI.

Jak czytamy w dzienniku, ci trzej touroperatorzy obsłużyli w zeszłym roku ponad 70 proc. z 3,2 mln Polaków, którzy wyjechali z biurem podróży.

źródło: PAP
foto: Shutterstock

Komentarze

  1. Niech nie kładą bo ja jeszcze chcę jechać w sierpniu albo we wrześniu 🙂 No ale dobrze że są pozytywne nastroje, tak trzymać!

  2. Ja zmieniam termin, choć jeszcze nie zdecydowałam na jaki. Wazne, że mam kilka niezłych opcji zmian w Rainbow.

  3. Kładźcie sobie kładźcie, będzie więcej wakacji dla nas 🙂 Ja się rozglądam za jakimś sierpniowym terminem w Rainbow, pewnie Grecja lub Turcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *