Kolejne problemy Twittera. Microsoft usuwa serwis z platformy reklamowej

Logo Twittera na samrtfonie
Logo Twittera na samrtfonie
Fot. Unsplash

Microsoft usunął Twittera z korporacyjnej platformy reklamowej. W odpowiedzi Elon Musk grozi koncernowi pozwem za nieuprawnione wykorzystywanie kodu platformy społecznościowej.

Microsoft Advertising to platforma skierowana do firm, pozwalająca im m.in. zamieszczać reklamy w sieci.

„Postępowali nielegalnie, korzystając z danych z Twittera. Czas na pozew” – napisał Elon Musk. W innym tweecie Musk podkreślił, że „okradanie bazy danych Twittera, demonetyzacja serwisu (usuwanie reklam), a następnie sprzedawanie naszych danych innym nie jest dobrym rozwiązaniem”. Musk odniósł się tu do umowy licencyjnej Microsoftu z firmą OpenAI, która pracując nad ChatGPT testowała swoje modele sztucznej inteligencji na „ogromnym zbiorze różnorodnych danych tekstowych z internetu”.

Na skutek decyzji koncernu reklamodawcy nie będą mieli dostępu do swoich profili na Twitterze za pośrednictwem narzędzia Microsoftu, które pozwala im na zarządzanie i koordynację reklamami na kanałach w mediach społecznościowych.

Twitter już od lutego pobiera opłatę w wysokości od 100 dol. miesięcznie za dostęp do danych, które gromadzi od swoich użytkowników. Zamierza również pobierać co najmniej 42 tys. dol. miesięcznie od użytkowników swojego interfejsu API, w tym od przedsiębiorstw i instytucji badawczych, co spotkało się z niezadowoleniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *