Koncesja dla TVN: nadawca skarży się do sądu na bezczynność KRRiT

Główna siedziba TVN w budynku Media Business Centre przy Wiertniczej 166 w Warszawie.
Główna siedziba TVN w budynku Media Business Centre przy Wiertniczej 166 w Warszawie.
Fot. Autorstwa Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72955421

Po niemal roku od kiedy sprawa koncesji dla stacji TVN trafiła do KRRiT, nadawca stacji złożył w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym skargę na bezczynność regulatora.

Spółka TVN czeka na przedłużenie koncesji na nadawanie dla swojego głównego kanału już ponad dziesięć miesięcy. Obecna koncesja wygasa w kwietniu 2024 r. A w kolejce czekają kolejne kanały TVN International (koniec praw nadawania: 10 lutego przyszłego roku), TVN Turbo (koncesja do 12 kwietnia 2024 r.) i TVN Style (koncesja do 28 lipca 2024 r.). Spółka zabiega o przedłużenie praw do nadawania tych kanałów na kolejnych 10 lat.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, sprawa rekoncesjowania TVN kilkukrotnie mogła już stanąć na posiedzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, tak się jednak nie stało. Dlatego we wrześniu TVN SA złożył w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie skargę w sprawie „bezczynności względnie przewlekłego prowadzenia postępowania przez KRRiT w sprawie wniosku o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w multipleksie drugim programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym na kolejny, 10-letni okres”.

– Sprawa ta zostanie rozpoznana na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym. Jednakże do dnia dzisiejszego nie został wyznaczony termin posiedzenia – informuje Wirtualnemedia.pl. Dominik Niewirowski, zastępca kierownika sekretariatu Wydziału Informacji Sądowej WSA w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *