Konferencja „Patenty na konkurencyjnym rynku”

Ministerstwo Gospodarki oraz Urząd Patentowy RP serdecznie zapraszają Przedstawiciela Redakcji do wzięcia udziału w konferencji „Patenty na konkurencyjnym rynku”, która odbędzie się 12 maja 2015 r. w Ministerstwie Gospodarki Pl. Trzech Krzyży 3/5 (Sala pod Kopułą, wejście od ul. Wspólnej). Początek obrad o godz. 9.00.

W większości gałęzi przemysłu wynalazki są ważnymi efektami prowadzonych przez firmy prac badawczo-rozwojowych. Mimo że nie wszystkie nowe wynalazki są zgłaszane do opatentowania, patenty stanowią bardzo istotne aktywa wielu firm oraz organizacji, znacząco przyczyniając się do ich rozwoju. Współcześnie rola patentów nie ogranicza się jednak wyłącznie do ochrony kluczowych technologii przed konkurentami, coraz częściej patenty wykorzystuje się jako narzędzia biznesowe, które pozwalają na przyciągnięcie do współpracy inne firmy oraz inwestorów, a także ułatwiają budowanie partnerskich relacji.

Celem konferencji „Patenty na konkurencyjnym rynku” jest m.in. próba udzielenia odpowiedzi na następujące pytania związane ze strategią wykorzystania ochrony patentowej do rozwoju biznesowego:

  • jakie są korzyści i ryzyka związane z ubieganiem się o ochronę patentową?
  • czy koncentrować się wyłącznie na rynku krajowym, czy też już wcześniej planować ochronę na rynkach zagranicznych?
  • jak zaplanować sposób i terytorium chronienia innowacji, aby zmaksymalizować korzyści z ochrony?
  • jakie są koszty związane z ochroną i jak skutecznie tymi kosztami zarządzać?
  • jak wykorzystują patenty przedsiębiorcy w Polsce, a jakie są tendencje za granicą?

Po zakończeniu konferencji eksperci Urzędu Patentowego RP będą udzielali odpowiedzi na pytania indywidualne uczestników.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do rejestracji na stronie www.uprp.pl i uczestnictwa w konferencji.

Szczegółowy program konferencji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *