Konferencja pt. „SMR – MODUŁOWY ATOM DLA BIZNESU (Polska inkubatorem technologii SMR w Europie?)”

Atom
Atom
Fot. Pixabay

Zapraszamy na konferencję “SMR – MODUŁOWY ATOM DLA BIZNESU (Polska inkubatorem technologii SMR w Europie?)” na temat perspektyw inwestycyjnych w nowoczesne technologie jądrowe w Polsce.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Państwowej Agencji Atomistyki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Organizatorem konferencji jest Forum Energii i Klimatu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).

SMR, czyli Small Modular Reactors to nowoczesna technologia jądrowa odpowiadająca na potrzeby dużych przedsiębiorstw energochłonnych, jak również społeczności lokalnych, która może w przyszłości stanowić o ich niezależności energetycznej. Technologia ta wychodzi z cienia wielkoskalowych bloków jądrowych i przyciąga inwestorów z uwagi na szereg zalet. Energia z atomu w Polsce to już nie kwestia „czy”, ale „jak szybko i jak dużo”. Projekty wielkoskalowego atomu i SMR będą więc w naszym kraju rozwijane dwutorowo. Co dziś wiemy o tej technologii? Jakie są dostępne na rynku rozwiązania? Na jakim etapie są projekty w Polsce i regionie? Jakich rozwiązań legislacyjnych potrzebujemy? Jak polskie plany wyglądają na tle Europy? Czy mamy szansę stać się liderem w rozwoju technologii SMR na Starym Kontynencie?

W konferencji wezmą udział eksperci, przedstawiciele administracji, a także dostawcy technologii i inwestorzy zainteresowani z rozwojem Małych Reaktorów Jądrowych.

Celem konferencji jest kompleksowa prezentacja zagadnienia wykorzystania technologii SMR w Polsce, budowanie większej powszechnej świadomości tej technologii, oraz opracowanie praktycznej mapy drogowej dla rozwoju technologii SMR w naszym kraju.

Data: 12.06.2023
Godzina: 9:00-17:00
Miejsce: Warszawa, Hotel Sheraton

Wydarzenie dwujęzyczne (PL-EN)

REJESTRACJA – Liczba miejsc ograniczona!

Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji, który będzie aktualizowany do dnia rozpoczęcia wydarzenia.

PROGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *