Konferencja Żywność Genetycznie Modyfikowana GMO

gmo15

W imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszamy Państwa do udziału w IV Konferencji Naukowej z cyklu „Mity i Rzeczywistość XXI wieku – Żywność Genetycznie Modyfikowana GMO” która odbędzie się 7 listopada 2015 roku w Warszawie
Podczas spotkania zaproszeni Eksperci, zarówno z kraju, jak i z zagranicy zaprezentują najnowsze osiągnięcia naukowe i tematy z zakresu: ustawy o GMO, zarządzania biogospodarką w Unii Europejskiej, GMO i jakości żywności spożywanej przez człowieka.

Na Konferencji Naukowej wystąpi światowej sławy Ekspert prof. dr hab. Zbigniew Dąbrowski

Jego praca naukowa i naukowo-dydaktyczna wiąże się z Katedrą Entomologii Stosowanej SGGW, kierowaną przez prof. dr hab. Jana Boczka, w której pracował na stanowiskach od asystenta technicznego od 1 marca 1964 r. w temacie amerykańskim FG Po 155 (zakończoną pracą doktorską w 1968 r.), asystenta od 1. 10. 1965r., adiunkta od 1968; docenta od 1974, uzyskawszy tytuł profesora nadzw. w 1984r. a stanowisko profesora zwyczajnego w 2001 r. Od 2003 do 2012 r. pełnił obowiązki kierownika Katedry Entomologii Stosowanej. W latach 2011 – 2015 koordynuje między-katedralny projekt „Innowacyjna ochrona roślin” na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW, finansowany przez Komisje Europejską.

Jest autorem ponad 140 recenzowanych oryginalnych prac naukowych, w tym 36 w czasopismach zagranicznych, 16 z „impact factor”. Łączna lista publikacji i artykułów popularno-naukowych przekracza 200. Jest autorem podręcznika „Podstawy odporności roślin na szkodniki” (PWRiL, wydanie w 1976 i 1988), redaktorem i współautorem dalszych 22.

Źródła zainteresowania prof. Z.T. Dąbrowskiego metodyką oceny uwalniania roślin zmodyfikowanych genetycznie odpornych na szkodniki i choroby do uprawy wzięły się z jego doświadczeń międzynarodowych i potrzeb racjonalnej oceny ryzyka, opartej na wiedzy naukowej.

Serdecznie zapraszamy!

www.gmo.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *