Koniec papierowych wydań. „Wprost” do internetu

Tygodnik "Wprost"

Tygodnik "Wprost"

Tygodnik „Wprost” nie będzie już wydawany w wersji papierowej. Ostatni numer trafi do kiosków 30 marca. Tytuł nie znika z rynku, ale ma się ukazywać wyłącznie w internecie.

– Decyzję podjęto w następstwie zdarzeń związanych z wystąpieniem na terytorium kraju epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 i ich wpływem na działalność emitenta – wyjaśnia w komunikacie giełdowym właściciel tytułu – spółka PMPG Polskie Media. Tłumaczy, że walka z epidemią ogranicza liczbę sprzedawanych czasopism, co ogranicza sprzedaż reklam oraz uniemożliwia organizację wydarzeń pod patronatem „Wprost”.

– Pogłoski o śmierci prasy drukowanej nie wydają się przedwczesne i przesadzone. Prasa jaką znamy odchodzi w przeszłość. Im szybciej przystosujemy się do nowej sytuacji, tym większe szanse na przetrwanie firmy – powiedział Michał M. Lisiecki, założyciel PMPG,

„Wprost” na rynku istnieje od 1982 roku. Został założony i przez pierwszych 18 lat był wydawany w Poznaniu. W roku 2000 siedzibę spółki przeniesiono do Warszawy.

Według danych ZDKP średnia sprzedaż ogółem „Wprost” w styczniu 2020 r. wyniosła 13 429 egzemplarzy i była o 14,58 proc. niższa niż rok wcześniej.

red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *