Konkurs SGL: „Tygodnik Podhalański” Gazetą Roku 2020

Tygodnik Podhalański

Tygodnik Podhalański

Gazetą Roku w konkursie mediów lokalnych SGL Local Press 2020 został „Tygodnik Podhalański”.

Zwycięzcą konkursu SGL Local Press w danym roku jest redakcja, której dziennikarze otrzymują najwięcej nominacji i nagród w poszczególnych kategoriach.  W tegorocznej edycji „Tygodni Podhalański” zebrał w sumie jedną nagrodę (dla dziennikarza Rafała Gratkowskiego w kategorii Krótka forma za tekst „Haracz za tonaż”) oraz jedenaście nominacji, w tym za aż cztery w kategorii Wideo. Warto dodać, że „Tygodnik Podhalański” zdobywał już tytuł Gazety Roku w latach 2010, 2012 i 2016 (konkurs odbywa się od 2008 roku).

Wśród pozostałych laureatów konkursu znaleźli się Józef Twardowski w kategorii Publicystyka za tekst „Polska elektromobilność zaczęła się w Mielcu” („Korso Tygodnik Regionalny”). Za reportaż prasowy nagrodę zdobyła Hanna Andrysiak za „My jesteśmy tu zapomniani, to jest koniec świata” („Gazeta Radomszczańska”). W kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne nagrodzono Małgorzatę Potoczak-Pełczyńską za tekst „Artyści w pandemii” („Nowiny Jeleniogórskie”), a w Śledcze i interwencyjne laur zdobył Janusz Kucharski za cykl „11 dzieci z Wierzbicy” („Gazeta Radomszczańska”). Za najlepszy wywiad jury uznało „Opamiętamy się albo pozabijamy – nie ma trzeciej drogi” Małgorzaty Potoczak-Pełczyńskiej („Nowiny Jeleniogórskie”). W kategorii Foto i Wideo najlepsi okazali się kolejno: Dominik Gajda za fotoreportaż „Życie podczas pandemii koronawirusa” („Nowe Info”) oraz Daniel Długosz za „Latający mikrofon NOWej – wędrujące tablice” (Nowagazeta.pl). Przyznano także nagrody za najlepszy portal – Przelom.pl oraz akcję – Kryzysowy konkurs fotografii domowej „Za oknem 2020” („Nowiny Jeleniogórskie”).

Jury konkursu obradowało w składzie: Beata Biel, Renata Gluza (przewodnicząca), Andrzej Grygiel, Grzegorz Kopacz, Marcin Kowalczyk, Andrzej Poczobut, Elżbieta Turlej, Marzanna Zielińska.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gazet Lokalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *