Konkurs Turystyczny Dziennikarz Roku 2020

Konkurs Turystyczny Dziennikarz Roku 2020

Konkurs Turystyczny Dziennikarz Roku 2020

Konkurs kierowany jest do dziennikarzy zarówno prasowych, radiowych, jak i telewizyjnych. Uczestnikami mogą być także fotografowie, którzy pozostają we współpracy z różnymi redakcjami. Kapituła konkursu nie będzie oceniała blogów oraz zawartych w nich wpisów.

Konkurs Turystyczny Dziennikarz Roku powstał z potrzeby docenienia roli, jaką pełnią dziennikarze w promocji turystyki krajowej. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych materiałów prasowych, audycji radiowych, fotoreportaży oraz wideo powstałych w 2019 roku. Wyróżnione zostaną materiały, które popularyzują turystykę krajową i w oryginalny sposób piszą o pięknych miejscach w naszym kraju.

– Polska Organizacja Turystyczna współpracuje z mediami na całym świecie, by promować Polskę jako kierunek turystyczny. Dziennikarze odgrywają ogromną rolę także na rynku krajowym. To oni pokazują Polakom, dokąd warto pojechać, popularyzują mniej znane miejsca i informują o nowych atrakcjach turystycznych. Celem konkursu Turystyczny Dziennikarz Roku jest docenienie i nagrodzenie ich prac z roku ubiegłego. Zachęcam wszystkich do udziału w trzeciej edycji. Jestem przekonany, że i tym razem materiały zainspirują nas do podróży po kraju – Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Pracą konkursową może być:

  • opublikowany artykuł w prasie codziennej lub magazynie
  • artykuł opublikowany w portalu internetowym
  • wyemitowana audycja radiowa
  • materiał wideo opublikowany w portalu internetowym (w tym portale streamingowe i pay per view) lub w telewizji
  • fotografie, zrealizowane w ramach fotoreportaży (należy przesłać 3-6 fotografii)

Prace można nadsyłać do 26 stycznia 2021 roku.

Formularz zgłoszeniowy Turystyczny Dziennikarz Roku 2020

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *