KPRM wydała ponad 22 mln zł na zakup czasu antenowego w TVP i Polskim Radiu

TVP
TVP
Fot. Wikipedia

16,5 mln zł warte były zawarte pomiędzy Kancelarią Prezesa Rady Ministrów a Telewizją Polską umowy na zakup czasu antenowego w 2021 roku. 

Wiceminister Jarosław Wenderlich –  w odpowiedzi na sejmową interpelację Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z PO – przekazał, że w zeszłym roku KPRM zawarła 46 umów z Telewizją Polską i 15 umów z Polskim Radiem.

Warte 9,1 mln zł umowy z TVP dotyczyły filmów i audycji społecznych na temat zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 (w serwisie TVP VOD – 410 tys. zł). 77 tys. zł. przeznaczono na audycje społeczne.

Na promocję Polskiego Ładu KPRM wydała w TVP 1,4 mln zł, na audycje społeczne na jego temat – 25 tys. zł. Natomiast umowy dotyczące działań informacyjnych „Chronimy rodziny, obniżamy podatki – Rządowa Tarcza Antyinflacyjna” zawarto na łącznie 2 mln zł.

Na kampanię społeczną „#Liczy się Polska” KPRM przeznaczyła w TVP 1,5 mln zł, a w serwisie TVP VOD – 40 tys. zł. 540 tys. zł. wydano natomiast w związku z transmisją Koncertu w NOSPR na otwarcie Szczytu Cyfrowego ONZ.

W przypadku Polskiego Radia KPRM na emisję spotów związanych z COVID-19 wydała 4 mln zł, dotyczących programu Polski Ład – 300 tys. zł, na kampanię społeczną „#Liczy się Polska” – 500 tys. zł i na działania informacyjne „Chronimy rodziny, obniżamy podatki – Rządowa Tarcza Antyinflacyjna” – 1 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *