Krajowy Instytut Mediów bada oglądalność telewizyjnych kanałów lokalnych

Nagrywanie audycji telewizyjnej
Nagrywanie audycji telewizyjnej
Fot. Unsplash

Krajowy Instytut Mediów na zlecenie KRRiT mierzy oglądalność telewizyjnych kanałów lokalnych.

Pierwszy pomiar został przeprowadzony w dniach od 5 sierpnia do 16 września – przeprowadzono wtedy 16 371 wywiadów telefonicznych wśród losowo wytypowanych numerów komórkowych. Badanych było 156 stacji lokalnych mających koncesję KRRiT.

Z badania wynika, że przynajmniej jedną stację lokalną ogląda 6,7 mln osób powyżej 15. roku życia.

W województwie śląskim najpopularniejszą telewizją lokalną jest Regionalna TV z Bielska-Białej, którą śledzi 11,2 proc. mieszkańców województwa (odsetek osób powyżej 15. roku życia w województwie oglądających daną stację lokalną). Kolejne stacje to: TV Zabrze (2,4 proc.) oraz Dlaciebie.tv z Jaworzna (1,8 proc.).

W województwie małopolskim prowadzi Małopolska TV Zvami z Tarnowa (3,8 proc.), za nią są Polska Telewizja Regionalna PTVR z Tarnowa (3,5 proc.) oraz Przegląd Tygodniowy z Nowego Targu (1,9 proc.).

Z kolei w województwie lubuskim pierwsza jest TV Regionalna z Żar (18,1 proc.), druga Teletop Telewizja Gorzów (15,6 proc.), a trzecia Master TV z Łukowa (3,2 proc.).

Stacje lokalne oglądają w większości kobiety (55 proc.) oraz osoby powyżej 60. roku życia (33 proc.), a także widzowie z wykształceniem podstawowym i zasadniczym (45 proc.), z miast do 100 tys. mieszkańców (38 proc.) i niepracujący (55 proc.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *