KRRiT ukarała TVN za autopromocję w programach informacyjnych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Fot. https://www.gov.pl/web/krrit/dla-mediow

TVP i Polsat nie są jedynymi nadawcami ukaranymi przez KRRiT w związku z autopromocją w programach informacyjnych. Grzywnę nałożono także na TVN.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN karę w związku ze skargą dotyczącą autopromocji gali ramówki jesiennej w „Faktach” TVN, 26 sierpnia 2022 r. – Przewodniczący KRRiT wydał decyzję nakładającą na nadawcę karę pieniężną w wysokości 30 tys. zł. Było to podobne naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji co w przypadku promowania imprez sylwestrowych w „Wiadomościach” i „Wydarzeniach”. Powyższe postępowania były prowadzone w związku ze skargami, które wpłynęły do KRRiT – poinformowała portal Brykczyńska.

Wcześniej rada nałożyła kary w wysokości 35 tys. zł na Telewizję Polską i Polsat, w związku „z promowaniem przez nadawców własnych imprez sylwestrowych w audycjach informacyjnych (co jest emisją ukrytego przekazu handlowego). Na TVP SA została nałożona kara pieniężna w wysokości 35 tys. zł w związku z autopromocją „Sylwestra Marzeń” w audycji „Wiadomości” (29 i 31 grudnia 2021 r.), na Telewizję Polsat Sp. z o.o. została nałożona kara pieniężna w wysokości 35 tys. zł w związku z autopromocją „Sylwestrowej Mocy Przebojów” w audycji „Wydarzenia” (30 grudnia 2021 r.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *