KRRiT ukarała Zoom TV za „Magię nagości” i Polsat Film. Chodzi o błędne oznaczenie wiekowe

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Fot. https://www.gov.pl/web/krrit/dla-mediow

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski nałożył kary finansowe na nadawców Zoom TV (Grupa Kino Polska) i Polsat Film (Telewizja Polsat).

Zoom TV otrzymał karę 40 tys. zł za naruszenie art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez wyemitowany w listopadzie 2021 roku o 23 odcinek cyklu audycji „Magia nagości” (chodzi o wersję zagraniczną audycji) – podaje KRRiT. Art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji mówi, że „audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym”.

We wrześniu 2021 poprzedni szef KRRiT Witold Kołodziejski nałożył już 20 tys. zł kary na nadawcę Zoom TV za emisję innego odcinka zagranicznej edycji „Magia nagości”.

Polsat Film został natomiast ukarany kwotą 25 tys. zł za naruszenie art. 18 ust. 5b pkt 1 ustawy o radiofonii i telewizji oraz § 5 ust. 3 rozporządzenia KRRiT w sprawie kwalifikowania audycji. W tym wypadku chodzi o emisją filmu „Z księżyca spadłeś?”  w listopadzie 2021 r. po godz. 13. Zdaniem Krajowej Rady, produkcję niewłaściwie zakwalifikowano do kategorii wiekowej od lat 12, a więc w konsekwencji nadano ją o zbyt wczesnej porze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *