KRRiT wstrzymała mediom publicznym wypłatę pieniędzy z abonamentu

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Fot. https://www.gov.pl/web/krrit/dla-mediow

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przesunięciu terminów wypłat wpływów abonamentowych dla mediów publicznych.

Chodzi o dwie transze – z 11 i 22 stycznia, każda po 38 mln zł. Przekazanie spółkom ma zostać wstępnie wstrzymane do 12 lutego. Decyzję w tej sprawie podjęło czworo członków KRRiT, przeciwny był jedynie prof. Tadeusz Kowalski.

KRRiT w uchwale powołało się na „chaos prawny powstały w jednostkach publicznej radiofonii i telewizji wywołany decyzjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; w tym z dnia 27 grudnia 2023 r. oraz 29 grudnia 2023 r., a podjętymi z rażącym naruszeniem prawa, o rozwiązaniu spółek mediów publicznych, postawieniu ich w stan likwidacji, odwołaniu ich organów oraz powołaniu likwidatorów”.

Zgodnie z prognozą wpływów abonamentowych w 2024 roku do mediów publicznych ma trafić łącznie 620 mln zł. Środki zostaną rozdzielone między Telewizję Polską, Polskie Radio i 17 regionalnych rozgłośni publicznych, przy czym Telewizja Polska ma otrzymać z tej puli 316 mln zł. 18 października ub.r. regulator przyjął harmonogram wypłat: 11 stycznia media publiczne powinny otrzymać 38 mln zł, natomiast 22 stycznia kolejne 38 mln zł. W pierwszym miesiącu roku do wszystkich spółek powinno trafić łącznie 76 mln zł (większość do TVP).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *