W stronę podróży

W stronę podróży

Książka "W stronę podróży"

Podróż to jedna z naszych najcenniejszych wolności. Od małego pociągają nas urocze, odległe miejsca. Pęd, by poszerzyć swe horyzonty, zapuścić się za kolejny zakręt, poznać nowych ludzi i przemierzyć niezbadane lądy.

Jest siłą potężną i wielce zachęcającą. Czy to wypad na weekend, pełna pośpiechu podróż w interesach czy wielka zamorska wyprawa, podróż daje nam nieprzeliczone okazje ubogacenia, pogłębienia i ubarwienia naszego życia. Uczymy się nie bać tego, co nieznane i delektować się niespodziankami, które ze sobą niesie. Uczymy się żyć mniej głową, a bardziej sercem. Nawiązujemy przyjaźnie, zakochujemy się, cieszymy się gościnnością dopiero co poznanych ludzi i odkrywamy, jak naprawdę możemy zaznaczyć swój ślad w świecie…

Książka „W stronę podróży” jest zbiorem moich artykułów z wielu wspaniałych wypraw po świecie. Traktują one o podróżach spełnionych marzeń do Indii, Kambodży, Singapuru, Tajlandii, Sri Lanki czy wielu krajów Europy. Każda z nich jest moją relacją osobistych przeżyć i wspomnień z tych magicznych miejsc.

Na początek zabieram Czytelnika do Indii i chcę pokazać ten kraj, od strony jakiej jeszcze nie zna. Następnie zachęcę Go do odwiedzenia Czarnogóry, a później pokażę Mu w trzech odsłonach czarującą Andaluzję. Odkryję tajemnice Angkor Wat w Kambodży i magiczne lazurowe wybrzeża południa Albanii. Zabiorę Czytelnika do kilku romantycznych miast świata, a na koniec zaproszę Go na odpoczynek na najbardziej malownicze wyspy Europy.

Książka „W stronę podróży” jest także  moim pamiętnikiem wspomnień zapisanych w formie przewodnika, aby zachęcić Czytelnika do odrzucenia rutynowego życia i wybrania się
w malowniczą podróż swoich marzeń.

Anna Molęda – Kompolt (autorka książki)
Dziennikarka podróżnicza
Wykładowca SAN na kierunku Turystyka i Rekreacja
www.travels-with-ania.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *