Kultura z Pałacem w tle

Pałac w Jabłonnie

Pałac w Jabłonnie

Już niebawem w historycznej scenerii Pałacu w Jabłonnie rozpocznie się Letni Festiwal „Kultura z Pałacem w tle”. W wybrane weekendy lata od 30 czerwca do 25 sierpnia 2019 roku odbędą się bezpłatne, plenerowe koncerty muzyczne i kino letnie. Wydarzenie kulturalne skierowane jest do szerokiej publiczności warszawskiej, lokalnej, ale również turystów odwiedzających Warszawę i okolice.

Ideą Letniego Festiwalu „Kultura z Pałacem w tle” jest upowszechnienie kultury muzycznej i filmowej ogólnodostępnej dla każdego. Tłem do wydarzenia jest zabytkowy XVIII-wieczny Pałac w Jabłonnie, którego otoczenie otworzy się dla publiczności chętnej na spędzenie czasu na świeżym powietrzu w gronie rodzinnym i przyjaciół, podczas letnich weekendów. Tworząc tradycję Letniego Festiwalu miejsce stanie się popularyzatorem kultury w otoczeniu historii. Architektura parku i obiektu idealnie łączą wartości kulturalne z duchem historii, który pozostał w Pałacu. Miejsce już teraz jest licznie odwiedzane przez lokalną społeczność i otwarte na każdego nowego gościa.

W programie Letniego Festiwalu zaplanowane są koncerty muzyczne o różnorodnym repertuarze. Od piosenki polskiej i francuskiej po hity światowej instrumentalnej muzyki latynoamerykańskiej, przeboje muzyki jazzowej, latynoskiej czy country. Wystąpią artyści dobrze już znani a także wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Otwarcie Letniego Festiwalu „Kultura z Pałacem w tle” odbędzie się w niedzielę 30 czerwca o godzinie 17.00. Rozpocznie go koncert „Piosenka jest dobra na wszystko” w wykonaniu Chrisa Schittulli i Bogdana Hołowni. Będą to największe przeboje polskiej i francuskiej piosenki, w tym piosenki z „Kabaretu Starszych Panow” po francusku. Po koncercie planowana jest potańcówka w pałacowym parku.

Chris Schittulli – francuski wokalista, śpiewak bel canto, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej po francusku. Jest współzałożycielem francuskiej grupy muzycznej DIVINO, znanej z repertuaru pop-opera.

Bogdan Hołownia – jeden z najwrażliwszych polskich pianistów jazzowych. Współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Grażyną Auguścik, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak.

Program koncertów Letniego Festiwalu „Kultura z Pałacem w tle”:

 • 30 czerwca – niedziela, godz. 17.00 koncert, potańcówka
  Koncert „Piosenka jest dobra na wszystko”
  Wykonawcy: Chris Schittulli i Bogdan Hołownia
 • 14 lipca – niedziela, godz. 17.00 koncert, potańcówka
  Koncert „W rytmie tanga i latino”
  Wykonawcy: Trio: Michał Jung, Łukasz Parchta, Paulina Poławska
 • 11 sierpnia -– niedziela godz. 17.00 koncert, potańcówka
  Koncert „Akustycznie i klimatycznie”
  Wykonawca: Gośka Andrzejewska, Pan Klimatyczny, Kimmi Kennsonen
 • 25 sierpnia -– niedziela godz. 17.00 koncert, potańcówka
  Koncert „Jazz, latin, country, cieple rytmy dobre na wszystko”
  Wykonawca: Duet Shandy & Eva

Letni Festiwal „Kultura z Pałacem w tle” to również Kino Letnie przed Pałacem. Będzie to cykl spotkań z filmami o tematyce historycznej jak również hity kinowe i przeboje musicalowe. Chcemy zachęcić do oglądania filmów i spędzenia czasu w plenerze całe rodzinny. Tłem do projekcji filmów jest piękny Pałac w Jabłonnie przypominający o dziedzictwie historycznym tego miejsca.

Program Kina Letniego:

 • 5 lipca 2019 – piątek, godz.21.00 – rozpoczęcie Kina Letniego
  Repertuar: film „Bohemian Rhapsody”
 • 19 lipca 2019 –- piątek, godz.21.00
  Repertuar: musical „Rain Man”
 • 1 sierpnia 2019 – czwartek, godz.21.00
  Repertuar: film „Kamienie na szaniec”
 • 14 sierpnia 2019 –- środa, godz.21.00
  Repertuar: musical „Green Book”
 • 25 sierpnia – – niedziela godz. 20.00 – zakończenie Kina Letniego
  Repertuar: musical „Lala land”

Pałac w Jabłonnie

Unikatowy XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnie, znajdujący się tylko 20 kilometrów od centrum Warszawy. Klasycystyczny styl autorstwa ulubionego włoskiego architekt króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Dominika Merliniego urzeka królewską historią i niepowtarzalnym klimatem. Pałac z jedyną w Polsce, okrągłą salą Balową, wysoką na 8,5 m z malowanym nieboskłonem. W części głównej Pałacu znajdują się bogato zdobione dekoracjami, obrazami, meblami i innymi eksponatami historycznymi salony: Mauretański, Pompejański, Kominkowy, Lustrzany, Polski i Chiński.

Do kompleksu należy również wspaniała Oranżeria, pełna roślin, która nieustannie gości ciekawe wystawy współczesnego malarstwa i rzeźby. W oficynie znajduje się hotel z elegancko urządzanymi apartamentami w historycznym stylu.

Pałac w Jabłonnie może pochwalić się również pięknym Pakiem Krajobrazowym w stylu angielskim założonym w latach 70-tych i 80-tych XVIII wieku. Na 46 ha parku znajdują się aż 54 drzewa-zabytki przyrody, łuk triumfalny a także ruiny: groty pustelnika, stajni Marconiego, altany chińskiej, muszli koncertowej.

Zespół parkowo-pałacowy jest na co dzień przestrzenią otwartą dla wszystkich. To miejsce wycieczek rowerowych, pikników rodzinnych, szkolnych lekcji przyrody, zabaw grup przedszkolaków a stała 5-kilometrowa ścieżka regularnie gości biegaczy oraz chodziarzy.

Więcej informacji: www.facebook.com/PalacJablonna

źródło: MROT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *