Laboratorium Wolności Religijnej w Toruniu: Wisła łączy

22 sierpnia to Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie. Jest to okazja do globalnego informowania o skali prześladowań chrześcijan na świecie i podnoszenia świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony wolności religijnej.

Laboratorium Wolności Religijnej – jako partner tegorocznego Festiwalu Wisły – uczestniczy w spotkaniu ekumenicznym „Wisła łączy” (16 sierpnia, godz. 16.00, Toruń, łacha wiślana). Naszą obecność na Festiwalu zaznaczamy w formie symbolicznych chorągiewek i bander, które zawieszą na swoich szkutach, galarach uczestnicy spływu z całej Polski. Te symbole stanowią wyraz solidarności z prześladowanymi za wiarę.

W ramach przygotowań do obchodów Międzynarodowego Dnia Upamiętniającego Ofiary Aktów przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie LWR zagości na antenie TV TRWAM w programie „Akademia Wolności”, emisja 19 sierpnia, godz. 15.20. Eksperci Laboratorium wypowiedzą się na temat wolności religijnej, podstaw prawnych jej ochrony oraz sytuacji osób wierzących w Polsce i na świecie.

22 sierpnia zapraszamy do Dobrzynia nad Wisłą, gdzie w malowniczej scenerii Góry Zamkowej – lokalnej „Loreley” – zapalimy pochodnie o godzinie 21.00 w geście solidarności z ofiarami prześladowań.
W przestrzeni internetowej oznaką pamięci o ofiarach prześladowań i gestem wsparcia są hashtagi: #MDUOAP, #22sieprnia, #FoRBmatters. Więcej informacji o planowanych obchodach Dnia znajduje się na stronie internetowej projektu (https://laboratoriumwolnosci.pl/22-sierpnia-mduoap/) oraz na stronie wydarzenia (https://www.facebook.com/events/3343222405738937/).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *