„Legendy Krakowskie” w Piwnicy Pod Baranami

17 stycznia w Piwnicy Pod Baranami Krzysztof Karewicz po raz pierwszy przedstawi rysunki węglem w autorskiej technice Kontrarys z cyklu „Legendy Krakowskie” – Niepowtarzalna Edycja.

W programie wernisażu min. rozmowa artysty z krakowskim teatrologiem i krytykiem sztuki Beatą Anną Symołon z Salonu Sabas.

 

Krzysztof Karewicz

Urodził się 24.09.1953r. w Łodzi na Bałutach. Syn Teresy i Emila Karewicz. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie (matura). Liceum Plastyczne w Łodzi – dyplom – Technik Plastyk Dekorator. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wykładowca w Studium Pomaturalnym Reklamy. W swoim atelier przygotowywał abiturientów do egzaminów na uczelnie artystyczne.

Ma w sobie trzy pasje artystyczne: Malarstwo, Rysunek węglem (twórca techniki Kontrarys), Formy Steel and Stone. Zajmuje się projektowaniem graficznym. Przedstawiciel realizmu i scenek rodzajowych w rysunku. Mieszka i tworzy w Wielkiej Brytanii, od 2018 roku ma swoją pracownię i galerię autorską KAREWICZART w Puszczy Augustowskiej.

KAMIEŃ I STAL: Tworząc formy plastyczne z kamienia polnego i metalu (stal kwasowa) wykorzystuje technikę spawalniczą TIG. Łącząc kamień polny ze stalą szlachetną, lub wykorzystując tylko stal szlachetną tworzy niepowtarzalne formy artystyczne i użytkowe.

MALARSTWO: Jest kolorystą i symbolistą. Jego malarstwo to serie min. ” Lata 80-90″, “Gołym Okiem”, “Angloty” czy “Retrospekcje”. Jest określony jako “Malarz obrazów bez twarzy”. Atrybutem jego malarstwa jest charakterystyczny brak lica. Oglądając jego obrazy wnikamy w opowiadane kolorami historie.

RUSUNEK WĘGLEM: Jest artystą, który tworzy rysunki węglem wykorzystując autorską technikę Kontrarys (nazwa stworzona przez samego artystę na potrzeby określenia techniki jaką używa do rysowania węglem). “Motywy Rodzajowe” to seria swoistych opowieści o sytuacjach zapamiętanych, wyobrażonych, czy też opartych na legendach. Zostały przeniesione na karton inspirując widza , pobudzając jego wyobraźnię, skłaniając do wspomnień.

Honorowy Członek Warszawskiej Izby Gospodarczej, Członek Stowarzyszenia Mediów Polskich, Członek Związku Artystów Plastyków.

Artysta posiada również liczne zainteresowania pozaartystyczne: żeglarstwo, motorowodniactwo, jazda konna, spawanie metodą TIG, kierowanie trakami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *