Leksykon Dzikich Kobiet

Leksykon Dzikich Kobiet

Leksykon Dzikich Kobiet

Leksykon Dzikich Kobiet to podróż dookoła świata tropem zmiennokształtnych postaci kobiecych – wędrówka przez archetypy ukazujące nieposkromioną i pierwotną złożoność Dzikiej Kobiety. Podróż ta wiedzie zarówno przez dobrze znane rejony, jak też mało popularne zakątki, z których pochodzą tradycyjne mity, legendy i baśnie.

Wszystkie te historie łączy jeden niezwykły aspekt – zmienność, stanowiąca nieodłączny element kobiecej natury. Na przestrzeni swojego życia kobiety ulegają bowiem ciągłym przemianom, a proces ten obrazuje archetypiczna triada dziewicy, matki i staruchy. Miesięczny cykl kobiety porównywany jest zaś do faz księżyca, pojawiającego się i znikającego na niebie.

Nic dziwnego, że mity i legendy podejmujące wątek zmiennokształtności tak często opowiadają historie postaci kobiecych. Obrazują tajemniczą, nie do końca zrozumiałą naturę, podatną na zmiany, a jednocześnie bardzo pierwotną – związaną z atawistycznymi instynktami. Budzą uczucie będące mieszanką strachu przed nieznanym oraz szacunku i podziwu wobec tego, co duchowe i mistyczne.

 

Wydawnictwo BOSZWydawnictwo BOSZ
38-600 Lesko, Przemysłowa 14
tel. +48 13 469 90 00, e-mail: biuro@bosz.com.pl
www.bosz.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *