Lublin: zagadkowa śmierć pary licealistów

Fot. Pixabay

Dwa tragiczne, bardzo podobne wypadki. Nie żyje dwoje licealistów, którzy byli parą. Najpierw w wypadku w Piotrawinie pod Lublinem tragicznie zginął 20-letni chłopak. Dwie noce później w bardzo podobnym wypadku pod Końskowolą życie straciła 19-letnia dziewczyna. Byli parą. Chodzili do tej samej szkoły w Lublinie.

Było około godziny 2:40 w nocy w nocy z soboty na niedzielę. Na zakręcie drogi w Piotrawinie (gmina Jastków) volkswagen golf prowadzony przez 20-letniego mieszkańca Lublina wypadł z drogi, uderzył w drzewo i zapalił się. Młody mężczyzna zginął na miejscu.

Dwie doby później, w nocy z poniedziałku na wtorek, około godz. 2:20, renault megane wypadł z drogi prowadzącej z Sielc do Końskowoli. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach. Za kierownicą siedziała 19-latka z gminy Markuszów, która zginęła na miejscu.

Okazuje się, że obie tragedie mogą być ze sobą powiązane. Jak ustaliliśmy 20-latek i 19-latka byli parą. Oboje uczyli się w ostatnich klasach Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. W tym roku mieli zdawać maturę.

Plany i marzenia

Przyjaciele ofiar wypadku są pogrążeni w smutku. Dlatego z trudem mówią o tym, co się stało. Lublin jest w szoku. – To ogromna tragedia – mówi jedna z koleżanek 19-latki. – Była radosna, zawsze uśmiechnięta, wesoła. Bardzo pozytywna osoba. Poza tym świetnie radziła sobie w szkole, pomagała innym. Po maturze planowała wyjazd na studia do Warszawy.

Z uczniami o wypadkach rozmawiali już wychowawcy. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu kolejną, zdalną rozmowę, przeprowadzi z nimi szkolny psycholog.

Lublin stracił radną

Zmarła 19-letnia Patrycja była radną Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. „Jest to dla nas niewyobrażalna strata koleżanki z ław ratusza, przyjaciółki i osoby zaangażowanej w sprawy społeczne. Nie umiemy dostatecznie wyrazić smutku po jej odejściu” – pożegnali ją przedstawiciele rady we wpisie na portalu społecznościowym.

Obecnie policja na razie nie informuje o możliwych przyczynach obu wypadków. Więcej informacji o tym, jak doszło do tych tragicznych zdarzeń przyniosą rozpoczynające się prokuratorskie śledztwa. Ponadto powinno wyjaśnić laczego oba auta zapaliły się po uderzeniu w drzewa?

źródło: detektywonline.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *