Maile Dworczyka: prawicowy portal opublikował „wywiad” stworzony przez rząd

Wywiad z Michałem Dworczykiem miał powstać w rządowych gabinetach. Fot. screen/https://wpolityce.pl/polityka/419018-michal-dworczyk-mamy-do-czynienia-z-politykami-w-togach

Wywiad z Michałem Dworczykiem opublikowany na wPolityce.pl, dotyczący procesu premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, miał powstać w rządowych gabinetach. Takie informacje zamieszcza serwis Poufna Rozmowa.

Poufna Rozmowa od prawie roku zamieszcza screeny maili, które mają pochodzić z prywatnej skrzynki ministra Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Teraz opublikowano maile z 2018 roku, dotyczące procesu premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Krakowa, Jackiem Majchrowskim, do którego doszło w trakcie kampanii przed wyborami samorządowymi. Sąd zdecydował wówczas, że premier musi sprostować słowa o tym, że Kraków nic nie zrobił („lub prawie nic”) w walce ze smogiem.

W opublikowanym mailu zamieszczono link do tekstu wPolityce.pl, opisującego tę sprawę, pt.” NASZ NEWS. Wiemy, kto wydał wyrok w sprawie Morawieckiego!”. Link wysłany przez premiera jest opatrzony notatką: „Nie >przeprosić< tylko sprostować – ale reszta opisu jest ciekawa… i może się przydać do waszej narracji. Rozmawiałem z Michałem wcześniej i czeka na informacje ładnie podane na tacy od Jarka G. (Gajewskiego)”.

Jarosław Gajewski to były dziennikarz, ostatnio pracujący w Polskim Funduszu Rozwoju, będący blisko doradców Mateusza Morawieckiego. 30 października 2018 roku Gajewski w mailu do premiera odpisał: „Już mu napisałem wywiad-gotowca. Ma szybko wysłać do wpolityce.pl. Raczej mocny :)))”.

W rozmowę włączył się też Michał Dworczyk, pisząc: „Poprawiłem drobiazgi i wysłałem do Jacka Karnowskiego. Zaraz powinien być na portalu” – informuje.

Jak wynika z maili, „rozmowa” Dworczyka z dziennikarzem miała zostać stworzona przez Gajewskiego i przesłana do zaprzyjaźnionej redakcji. „Wywiad” odnalazła w archiwum wPolirtyce.pl dziennikarka Bianka Mikołajewska i opublikowała link na Twitterze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *