Malawi zapowiada wprowadzenie e-wizy

Malawi

Malawi planuje obniżyć koszty wiz turystycznych i wdrożyć proces ubiegania się o wizę turystyczną online w celu zwiększenia turystyki przyjazdowej.

Isaac Kapotola, dyrektor Departamentu Turystyki poinformował o ustaleniach z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Departamentem ds. Imigracji i Obywatelstwa (DICS) w celu ponownego rozważenia kosztów wiz.

– Opłata za wizę turystyczną zostanie obniżona z 75 do 50 dolarów USD, co jest zgodne z cenami, jakie pobierają nasi koledzy z Zambii, Zimbabwe i Tanzanii – zapowiedział Kapotola.

DICS ogłosiło również, że do końca listopada Malawi będzie świadczyć usługę turystyczną w zakresie e-wiz, umożliwiając turystom ubieganie się o wizę i, w stosownych przypadkach, płacenie za wizę online.

Malawi, dawniej Niasa, jest państwem położonym w południowo-wschodniej części Afryki. Graniczy z Tanzanią, Mozambikiem i Zambią. Jego terytorium stanowi wąski, ułożony południkowo pas, leżący na zachodnim brzegu Jeziora Niasa. Kraj ten ciągnie się dalej na południe wcinając się głęboko w terytorium Mozambiku. Większa część kraju jest zdominowana przez sawanny. 11,2% powierzchni kraju to obszary chronione. Funkcjonuje 5 parków narodowych, do których należą: Kasungu, Nyika, Lengwe, Liwonde i Lake Malawi. Turystyka w Malawi rośnie, kraj ten obecnie rozszerza swoją ofertę turystyczną poza jezioro Malawi (Niasa).

źródło: eTN
foto: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *